Júniusban mutatják be az Egyesült Államokban A mumust, ami Stephen King The Boogeyman című 1973-as novellájából készült. A novella először a Cavalier magazinban jelent meg, majd a Night Shift című kötetben, amiben olyan klasszikus sztorikat is találunk, mint A fűnyíró ember vagy A kukorica gyermekei.
A The Boogeymannek már készült két adaptációja, 1982-ben Jeff C. Schiro és 2010 Gerard Lough forgatott belőle rövidfilmet, így az első egész estés feldolgozása Rob Savage rendezésében érkezik.
A történet egy 16 éves lányról és a húgáról szól, akik nemrég vesztették el az anyjukat és még mindig küzdenek a gyásszal. Őket találja meg egy természetfeletti lény, a mumus, miután a pszichológus apjuk fogad a házukban egy kétségbeesett pácienst. A sztori tehát igazi King-féle anyag, amikor a családi veszedelmet úgy fűszerezi meg a természetfelettivel, hogy az tulajdonképpen (ebben az esetben) a gyász és a veszteség pusztító erejének metaforája.
Az előzetes elég hideglelősre sikerült, még Stephen King is azzal osztotta meg a Twitteren, hogy “tényleg ijesztő”.
Really scary! pic.twitter.com/W9m12tP5E2
— Stephen King (@StephenKing) January 29, 2023
Annak, hogy a mesternek tetszik egy feldolgozás, van egy kis vicces csavarja is: King legendásan gyűlölte A ragyogásból készült Stanley Kubrick-adaptációt - ami talán a leghíresebb és filmtörténetileg is a legfontosabb King-film. Ez az ellenszenv olyan heves volt, hogy a kilencvenes években készített King is egy háromrészes feldolgozást a regényből - ez viszont meglehetősen gyengén sikerült. Remélhetőleg King mostani elismerése nem azt előlegzi meg, hogy A mumus végül lapos film lesz - bár az is igaz, hogy King mostanában sokkal visszafogottabban reagál a könyvei adaptációira, talán azért is, mert már annyi van belőlük.