Az E=mc2 még azoknak is ismerős lehet, akik amúgy nem brillíroznak fizikából. Albert Einstein hatása jóval túlmutat ugyanakkor az általa művelt tudományterület határain, a 20. század meghatározó gondolkodója volt, állandó hivatkozási alap. Brian Clegg könyve egy teljesen új nézőpontból ragadja meg Einstein életét és munkásságát: az ötven legfontosabb, legizgalmasabb adatot véve rajzol portrét a Nobel-díjas fizikusról.
Greta Thunberg nem véletlenül lett 2019-ben az év embere – habár a koronavírus-járvány miatt az utóbbi hónapokban mintha hátrébb szorult volna, ám a környezetvédelem valószínűleg még hosszú évekig az emberiség egyik legégetőbb problémája lesz. Greta Thunberg a maga keresetlenségével és őszinteségével nemcsak ezzel szembesítette a döntéshozókat, de mozgósítani tudta a kortársait is, Valentina Gianella könyve pedig még közelebb visz ahhoz, hogy a gyerekek jobban megismerjék személyiségét és motivációit.
A Naphegy Kiadó egy komplett sorozatot szentelt annak, hogy híres alkotók, művészek, tudósok életét mutassa be közérthetően a gyerekeknek. Készült már könyv Hugonnai Vilma, Balázs Júlia vagy Bartók Béla életéből, és idén jelent meg Boldizsár Ildikó könyve Kós Károlyról, akinek az épületeit már az egészen kicsik is ismerhetik (ehhez elég ellátogatniuk például a budapesti állatkertbe). A következőt írtuk a könyvről: „Boldizsár Ildikó mesekönyvéből egy olyan művészt ismerhetünk meg, aki nemcsak elképesztően fontos és nagyhatású építész, hanem író és illusztrátor, újságíró és tanár, valamint parlamenti képviselő is volt. Élettörténetéből egy olyan ember képe rajzolódik ki, aki nemcsak, hogy elképesztően nagy tudású volt, hanem akinek hatalmas álmai és fontos elvei is voltak, és aki mindig hű maradt a gyökereihez”.