Szülőségről és alkotásról szóló podcastunk második évadának vendégei eddig Nyáry Krisztián, Gyurkó Szilvia, Gryllus Dorka és édesanyja, Kőváry Katalin, Cseke Eszter és S. Takács András, valamint Réz Anna voltak. Az Ezt senki nem mondta! legújabb részében Ott Anna ezúttal Szentesi Évával beszélgetett: az író mesélt gyerekkoráról, betegségéről, nőiségről és az olvasóktól kapott szeretetről is.
Mindig vágyott a családra
Szentesi Éva 14 éves volt, amikor a szülei elváltak, testvéreivel az édesapjukkal maradtak. Egy vidéki kisvárosban felháborítónak számított, hogy a nő lép ki a családból, de ma már érti, ezt miért történt így. Hárman lányok éltek az apjukkal, így felmerül a kérdés, hogy Szentesi Éva milyen családra vágyott: ezek a gyerekkori tapasztalatok arra ösztönözték, hogy majd a saját családjában minden más lesz, vagy pont arra, hogy ebből az életformából ő biztosan nem kér?
„Száz százalékosan azt gondoltam, hogy én nem leszek soha anya, vagy én erre nem vagyok alkalmas. (...) Közben pedig végig kerestem a családot, mindig olyan párjaim voltak, ahol a család valamilyen formában megvolt. (...) Vágytam rá, valahol elképzeltem, hogy lesz, de azt sose gondoltam, hogy szülök gyerekeket és lesz egy férjem. Ez még a mai napig sem jut eszembe, nyilván azért is, mert nem tudok szülni, de örökbe fogadni tudnék, de nem akarunk. Megtaláltam a páromat (...), vele is készen jött egy család, akiket nagyon szeretek. A vágyaim beteljesülnek, mindig találok egy családot, ahol befogadnak” – fogalmazott Szentesi Éva.
A podcastban ezeket a témákat érintjük:
- a gyerekkor illata;
- a szülők válása;
- milyen, amikor a nő lép ki a családból;
- miért nem volt jól az édesapja;
- hogyan és mikor rendezte viszonyát a szüleivel;
- az édesanyja betegsége;
- mivel lehet átlépni a határt Szentesi Évánál;
- miért látja magát ma egészségesebbnek, mint korábban;
- van-e benne düh a rák miatt;
- kutyavállalás vs. gyerekvállalás;
- a nőiség megélése betegen;
- tervezett-e valaha rákinfluenszer lenni;
- hol tart most a gyógyulásban.
A podcastot meghallgathatod Spotifyon, YouTube-on és PodBeanen.
Ha megosztanád gondolataid, kérdéseid, tapasztalataid, történeted a podcastsorozatban felmerülő témákkal kapcsolatban, írj nekünk az eztsenkinemmondta@konyvesmagazin.hu e-mail címre!