Szentesi Éva orvosa: A CT nem mutat daganatot

Szentesi Éva orvosa: A CT nem mutat daganatot

Hétvégén kapott jó hírt Szentes Éva az orvosától, amiről blogján számolt be.

sa | 2024. október 15. |

„Reggel a Professzor hív, a komoly és okos hangját vidámnak hallom (de ő úgy vidám, hogy egy pillanatra sem zökken ki az okosból és komolyból.) Azt mondja, a CT nem mutat daganatot” – írta blogján Szentesi Éva, akinek pár hete kezdődött a kezelése azután, hogy májusban újra daganatot találtak nála.

A szerző azt is megosztotta olvasóival, hogy bár az eredmény negatív, még lehetnek tumoros sejtjei, amiket el kell puszítatni, így a kezelés folytatódik.

Újra küzdeni

Szentesi kétszer legyőzte már a betegséget, 2013-ban 28 évesen diagnosztizálták először méhnyakrákkal. A 2024 májusi diagnózis után júniusban megműtötték, a daganat kiterjedtebb volt, mint korábban gondolták.

Legfrissebb, májusban megjelent könyve A mai naphoz nincsenek emlékeim (olvass bele itt). A kötetet a Tavaszi Margón mutatták be, ott arról beszélt, hogy

„(A)nnyiféleképpen sérülhet egy nő teste, de ez még mindig tabu. De a fájdalom barát, ha megtanuljuk dekódolni, mit jelez.”

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szentesi Éva: Mi az életed, ha 8 óra 27 perc az átlagos napi képernyőidőd?

Szentesi Éva A mai naphoz nincsenek emlékeim című új regényébena jó világ utolsó napjait mutatja be, amit nem veszünk észre, mert kitakarja a képernyőnk. 

...

Egy csonkolt, gyerektelen nőnek nem jár a szerelem? – Olvass bele Szentesi Éva könyvébe!

Szentesi Éva A mai naphoz nincsenek emlékeim című kötetében egy olyan nő körvonalai rajzolódnak ki, akin a közvélemény elvárásai nagyobb sebet ejtenek, mint a drasztikus műtéti beavatkozások. Olvass bele!

...

Szentesi Éva: Azt gondoltam, a boldogságról nem lehet írni, mert unalmas

Szombat délután mutatták be Szentesi Éva Merkúr a retrográdban című új regényét a Margó Fesztiválon. A szerzővel Szűcs Péter beszélgetett trauma-feldolgozásról, barátságról, a hosszú ideig elveszettnek hitt szerelem megtalálásáról, és arról, hogyan lehet egyszerre íróként, újságíróként és influenszerként létezni.

A hét könyve
Kritika
Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?
Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?

Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?

Gaël Faye ruandai népirtásról szóló könyve, a Zsakaranda a hét könyve. 

Merj eltévedni! – így olvasd Thomas Pynchon ezeroldalas bolyongását 

Merj eltévedni! – így olvasd Thomas Pynchon ezeroldalas bolyongását 

Hogy lehet ilyen hosszú? Mit akar mondani ez a könyv? Olvasási útmutató a regény szerkesztőjétől. 

Szerzőink

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?

sza
sza

Rejtélyes gyilkosságok és fülledt szerelmek – 7 sorozat a Netflix, Prime és Apple TV kínálatából márciusra

SZÓRAKOZÁS
...

Christian Bale ezt üzente az új Amerikai psycho főszereplőjének

Senki nem meri elvállalni az új film főszerepét? 

...

Murakami és Harry Styles csak a futásban hisz

Világok találkozása a futópályán!

...

Lesz egy fontos csavar az Outlander-sorozat lezárásában

A sorozat saját lezárást kap.