Hidas Judit regénye a belső biztonság keresésének története. A könyv főhőse, Eszter a rendszerváltás utáni évek reményekkel teli időszakában válik felnőtté. Viszonylagos jómódban él a családjának köszönhetően, mégsem találja a helyét a világban. Szülei válása, a múlt öröksége rányomja bélyegét az életére, miközben egyedülálló anyaként valódi céljait keresi. Eszternek szembe kell néznie a családi titkokkal ahhoz, hogy tovább tudjon lépni.
A Nem vagy többé az apám izgalmas, eddig kevéssé ábrázolt figurák segítségével, érzékenyen és pontosan beszél a mai szülő-gyerek viszony dilemmáiról, konfliktusairól, az egymásra találás nehézségeiről egy olyan világban, ahol mindenki a múlt béklyóiba zárva próbál felépíteni egy új világot.
„A felnövéshez a megbocsátás is hozzátartozik” – mondta Hidas Judit új regényének margós bemutatóján. A Nem vagy többé az apám főhőse, Eszter, elvált szülők gyereke, akinek az édesapja a halálhoz vezető úton próbál meg sok mindent tisztázni. Most beleolvashattok a regénybe!
A szerző a bemutatón elmondta, hogy korábban az volt a benyomása, mintha a nők csak negatívan tudnának az apákról beszélni, különösen, ha elvált apákról van szó. A regényében ugyanakkor egy érzelmi kavalkádot akart megjeleníteni, és abba több szempontot akart beemelni. Szó esett arról, mennyire számít a regényben, hogy egy zsidó család történetéről van szó, beszéltek a megbocsátás szerepéről, és arról is, hogyan lehet kiszállni a traumák sorozatából.
Hidas Judit író, szerkesztő, aki írásaiban gyakran foglalkozik társadalmi, egyéni és generációkon átívelő traumákkal. De fontosnak tartja, hogy a történetek egyfajta kiutat is kínáljanak a nehéz helyzetekből, és megmutassák, van remény egymás megértésére.
A szerzővel Winkler Nóra beszélgetett, közreműködött Kerekes Vica. A podcastot meghallgathatod itt vagy a Spotifyon.