5 könyv, amivel jobban megismerheted magad

5 könyv, amivel jobban megismerheted magad

Szabados Ágnes, az RTL Klub Híradójának műsorvezetője pár éve elindította a Nincs időm olvasni kihívást, amely során 12 hónap alatt 12 könyvet kell elolvasnia a résztvevőknek. A játék idén is folytatódik és bárki bármikor csatlakozhat hozzá, hiszen Ágnes minden hónapban ad egy új témát, amit aztán a húszezer fős közösség közösen dolgoz fel. Januárban egy olyan könyvet kell elolvasni, amivel jobban megismeretjük magunkat. A témához minden hónapban egy közös könyv is tartozik, ez most Almási Kittitől a Ki vagy te?. A kihíváshoz csatlakozva mi is ajánlunk öt könyvet.

fk | 2021. január 04. |

Nagy Henriett: Lehetnénk-e bologabbak?

Nagy Henriett
Lehetnénk-e boldogabbak?
Hvg Könyvek, 2020, 231 oldal
Nagy Henriett: Lehetnénk-e boldogabbak?

Hogyan lehet boldog annyi nehéz sorsú ember? Miért nem merünk örülni a sikereinknek? Milyen célokat érdemes kitűznünk, hogy elégedettebbek legyünk az életünkkel? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a Lehetnénk-e boldogabbak című kötet, amely a pozitív pszichológia világából mutat meg érdekes tényeket és történeteket. Nagy Henriett klinikai szakpszichológus és egyetemi oktató könnyen érthető formában, tudományos tényekkel és izgalmas példákkal illusztrálva foglalja össze a boldogságkutatások eredményeit. A könyv abban is segít, hogy megvizsgáljuk, mi magunk hogyan viszonyulunk a boldogsághoz.

Edith Eva Eger: Az ajándék

Edith Eva Eger
Az ajándék
Ford.: Mesterházi Mónika, Libri, 2020, 195 oldal
Edith Eva Eger: Az ajándék

Edith Eva Eger A döntés című könyve, amelyben saját történetét írta meg, nagyon sokak számára vált meghatározó, sorsfordító olvasmánnyá az elmúlt években (Dr. Egerrel mi is interjúztunk). Memoárjának legfőbb üzenete az volt, hogy mindig van választásunk: múltbeli sebeink, veszteségeink ellenére is dönthetünk a lelki szabadság és a teljes élet mellett. Az auschwitzi haláltábort túlélt, magyar származású pszichológus új könyvével most abban segít, hogy könnyebben meglássuk és megéljük azokat az ajándékokat, amelyeket az élet ad nekünk. Az ajándék – Tizenkét életmentő lecke segít abban, hogy megszabaduljunk romboló mintáinktól és bénító gondolatainktól, és ezáltal szabadon élvezhessük az életet.

Popper Péter: Hogyan választunk magunknak sorsot?

Popper Péter
Hogyan választunk magunknak sorsot?
Kulcsliyuk, 2020, 241 oldal
Popper Péter: Hogyan választunk magunknak sorsot?

Popper Péter előadásai nagyon népszerűek, már-már legendásak voltak, a szerencsénk pedig az, hogy ezek az előadások fennmaradtak, mert felesége kamerával rögzítette őket. 2020-ban, halálának 10. évfordulóján gyerekei úgy határoztak, hogy emléke előtti tisztelgés gyanánt a még sohasem publikált anyagokat nyomtatott formában közreadják. Ezekből született meg a Hogyan választunk magunknak sorsot? című kötet, amelyből Popper Péter gondolatait ismerhetjük meg sorsról, végzetről, önismeretről és az emberi kapcsolatokról.

20 önismereti kérdés és válasz

Herendi Kata, Szabó Eszter Judit
20 önismereti kérdés és válasz
Bookline, 2020, 235 oldal
Herendi Kata, Szabó Eszter Judit: 20 önismereti kérdés és válasz

Ha az életben valamilyen elakadásunk van, a legnagyobb segítség, ha önmagunkat jobban meg tudjuk ismerni. Ha tisztába kerülünk a vágyainkkal, értékeinkkel és félelmeinkkel, könnyebben birkózhatunk meg a nehézségekkel, harmonikusabb életet élhetünk. A Pszichoforyou online magazin szerzői ebben a könyvben húsz alapvető téma köré csoportosítják a legfontosabb önismereti gondolatokat, hogy azok kapaszkodóként szolgáljanak az önismeret útján. A közérthetően bemutatott pszichológiai elméletek mellett a kötet gyakorlatokat is tartalmaz. A 20 önismereti kérdés és válaszból többek között a halogatásról, a játszmákról, a megbocsátásról és az önszeretetről is többet tudhatunk meg.

Viktor E. Frankl: Az élet értelméről

Viktor E. Frankl
Az élet értelméről
Ford.: Kalocsai Varga Éva, Libri, 2020, 148 oldal
Viktor E. Frankl: Az élet értelméről

Viktor E. Frankl neve sokak számára Edith Eva Eger A döntés című könyvéből lehet ismerős: ő volt az, akire Dr. Eger úgy szokott hivatkozni, hogy segített neki kiszabadulni „saját elméjének koncentrációs táborából”. A pszichiáter szintén holokauszt-túlélő, terápiás módszerének lényege pedig, hogy az élet alapvető értékeit segít meglátni. Frankl a koncentrációs táborban ugyanis megfigyelte, hogy azok a foglyok találták meg legnagyobb valószínűséggel a túléléshez szükséges erőt, akik még láttak valamilyen értelmet az életükben. A logoterápia célja, hogy megértsük, az élet minden helyzetében van döntési lehetőségünk: választhatunk, miként reagálunk.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

5 könyv, amely gyerek szemszögből íródott

A Nincs időm olvasni kihívás novembei témája: egy könyv, amely gyerek szemszögből írodott. 

...
Nagy

5 könyv, ami a jövőben játszódik

A Nincs időm olvasni kihívás szeptemberi téméja a jövő. Öt olyan könyvet ajánlunk, amely a elrugaszkodik a jelentől és megmutatja, mi vár ránk.

...
Nagy

5 könyv, amiben a művészeteké a főszerep

A Nincs időm olvasni kihívás augusztusi témája a művészet. A kihíváshoz csatlakozva most mi is mutatunk öt olyan könyvet, amelyben a művészeteké a főszerep. 

Polc

Edith Eva Eger a testen keresztül meséli el a holokauszt borzalmait

...

Jón Kalman Stefánssonnak a Beatles segít a gyász feldolgozásában

...

Sally Rooney új regénye megindító történet a gyászról, nem csak milleniáloknak

...

Kurva nagy kert Magyarország, nem győzi a személyzet – magyarságtrip Cserna-Szabó Andrással

...
Olvass!
...
Beleolvasó

„Kieszem bánatból az egész alpesi vidéket” - Olvass bele Jaroslav Hašek humoros útinaplójába!

...
Beleolvasó

Ezen az évfolyamtalálkozón minden titokra fény derül – Olvass bele Karen Swan bekuckózós karácsonyi regényébe!

Részlet a Karácsony gyertyafénynél című regényből.

...
Beleolvasó

Aranka legyen egy szerethető, megszánható Jutka néni – Gerőcs Péter esszéje a történetírásról

Hogyan legyen együttérző a szereplőivel, és maradjon következetes az olvasóval? Részlet Gerőcs Péter esszékötetéből.

A hét könyve
Kritika
Grecsó Krisztián családtörténetében háborúk dúlnak a szabadságért
...
Nagy

A Mozgókép 2024 legjobb könyve: a film akkor is forog, ha nácik diktálnak és táborokból hozzák a statisztákat

Daniel Kehlmann regénye megmutatja, hogy egy totalitárius rendszerben mit jelent művésznek lenni akkor is, ha arra kényszerítik az embert, amit nem akar.