Normális emberek
Két fiatal útkeresését, egymás körül ellipszis pályán történő érzelmi bolyongását tárja föl A szobát is rendező Lenny Abrahamson és Hettie Macdonald közös minisorozata, a Sally Rooney azonos című regényéből készült Normális emberek. A lemondásról és az önmagunkra találásról, szerepcseréről és attitűdök levetkőzéséről szóló történetben a különc Marianne és a népszerű Connell gabalyodnak szinte akaratlanul egymásba, és merülnek őszinte és szellemes intimitásba. Érzelmi hullámvasútjuk során szép lassan felnőnek, amitől egyszerre válnak többé és kevesebbé. Az elsöprő sikert arató sorozat az HBO GO műsorán látható.
Hallgass bele a Normális emberek lejátszási listájába! - Könyves magazin
„Szuggesztív és szenvedélyes lett a Normális emberek adaptációja” – írtuk a Sally Rooney regényén alapuló sorozatról, amely az HBO GO-n fut. Nemrég megérkezett a hivatalos lejátszási lista is, amivel újra belehelyezkedhetünk Marianne és Connell szerelmi drámájának hangulatába.
Napos oldal
David O. Russell hét Oscar-díjra jelölt Napos oldala mentálisan beteg emberekről szóló vígjáték, ezért kissé zavarba ejtő film. Viszont óriási szíve van, ezért Pat és Tiffany héjanász kapcsolata olyan őszinte és kitárulkozó szerelem, amilyen kevés van. Minden elcseszettségük ellenére (vagy talán pont azért?) meg tudnak egymásban kapaszkodni, és kisegíteni a másikat a pszichózisukból. Nincsenek titkok és nincsenek tabuk. Csak szerelem van, még ha erre az érzésre néha nehéz is rálelni odabenn, amikor amúgy is minden olyan kaotikus. Pláne, amikor az egyik őrületbben szeret, mint a másik. Az meg már csak hab a tortán, hogy a két főszereplőt Bradley Cooper és Jennifer Lawrence kelti életre: utóbbi Oscar-díjas alakítással! A Netflixen elérhető.
Vágy és vezeklés
Szenvedélyes szerelem ígérete feszíti a két fiatal, Cecilia és Robbie keblét, amely a tévedések és félreértések szörnyű összjátéka következtében tragédiába torkollik. A tizenéves, hatalmas fantáziával megáldott Briony akaratlanul is a nővére és a szomszéd fiú közé áll, amikor Robbie-t tévesen megvádolja. Ami Briony-nak a gyermekkor végét, az Ceciliának és Robbie-nak pokoljárásuk kezdetét jelenti, amely évekre megpecsételi mindhármuk sorsát. A beteljesületlen szerelem azonban mágnesként vonzza a fiatalokat, akiket nem állíthat meg a hazugság, a földrajzi távolság, de még a világégés sem. Joe Wright klasszikusát lehengerlő atmoszférája, parádés szereposztása és kalandregényes romantikája miatt ajánljuk, nem beszélve Saoirse Ronan zsenge kora ellenére is Oscar-díjra jelölt belépőjéről! Az HBO GO kínálatában megtaláljátok!
Volt felesége zaklatta egy irodalmi fesztiválon Ian McEwant - Könyves magazin
A Vágy és vezeklés szerzőjének meggyűlik a baja a nőkkel. Pontosabban csak egy nővel, aki sokat vitatott új könyvének, a The Children’s Act-nek egyik bemutatóját szakította félbe. McEwan épp egy könyvfesztivál színpadán állt, és több száz rajongójának mesélt új regényéről, amikor a nő felállt, és egy végzésről kezdett kiabálni. Később kiderült, hogy a botrányt Penny Allen, vagyis maga az író exneje keltette.
Csillagainkban a hiba
A sírig tartó szerelem sokak szerint csak ábránd, Hazel és Augustus számára maga a valóság. Mielőtt nagyon irigykedni kezdenénk rájuk, tudni kell, hogy a rákos Hazel a végső stádiumában talál rá élete szerelmére. Hogy ez igazságtalan? Másoknak egy egész emberöltő kevés. Tiszavirág-életű románcuk a két fiatal számára felér a végtelennel. John Green megkapó sztoriját Josh Boone rendezőnek sikerült mozgóképen remekül megragadnia, és az Utódokkal berobbant Shailene Woodley karrierjének óriási lökést adnia. A Csillagainkban a hiba megrendítő képet fest a súlyos betegségtől szenvedő fiatalokról, akiknek még azelőtt pont kerül az életük végére, mielőtt igazán elkezdődöttt volna. A hiba a csillagaikban van, ők is megérdemlik a szerelmet.
Szerelem kemoterápia idején - Könyves magazin
Újra hiszek a fiatalokban a Csillagainkban a hiba című könyv körüli mérhetetlen rajongás miatt, és nem azért, mintha olyan nagyon humanista lennék, és örülnék annak, hogy annyi emberszeretet van ezekben a mai kölkökben, hogy imádnak egy rákbeteg kamaszokról szóló könyvet, hanem egészen egyszerűen amiatt, mert a borzalmas Twilight és klónjai után látom a reményt az emberiség jövőjében, ha végre keletje van egy olyan regénynek, ami ennyire jól és okosan van megírva.
A felolvasó
Nem éppen könnyed darab Stephen Daldry könyvadaptációja, amely a kortalan szerelemről és az elévülhetetlen múltról szól. A kamaszfiú és az idősebb asszony viszonyát belengi az első szerelem bizonytalan és törékeny romantikája, melyet meghitté varázsol a testiségen túlmutató szellemi közösség. A történet finom intimitását zúzza össze a film megrázó végkifejlete, amely a megérthetetlen múltaknak és a megbocsáthatatlan bűnöknek állít szomorú mementót. Az irodalom megmenthet, de nem oldozhat fel. Kate Winslet fájón gyönyörű Oscar-díjas alakítása és Ralph Fiennes empatikus jelenléte teszi tökéletessé a filmet, amelyet a tartalmasabb szórakozásra vágyóknak ajánlunk.
+1: Drakula
Bram Stoker Drakulája elsőre talán furán festhet egy Valentin-napi összeállításban, bár tagadhatatlanul romantikus alkotás. A gróf halhatatlan szerelme a síron és az időn túl is megdobogtatja a szíveket. A történet különös szerelmi háromszöge a feszültség forrása, amelynek megkapó hátteret nyújt a gótikus romantikába hajló horror. Francis Ford Coppola monumentális, 3 Oscar-díjat zsebre vágó adaptációja méltó módon idézi meg Stoker levélregényes világát, Gary Oldman átszellemült grófjától pedig feláll a szőr a hátunkon. Coppola közel 3 évtizedes Drakuláján érthető módon nem fog az idő vasfoga, megkophatatlan varázsa garanciát jelent az esti összebújásra.