A zsűri döntése alapján 2021-ben Zilahi Anna nyerte el a Hazai Attila Irodalmi Díjat. A Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére 2012 őszén, az író halálának évében jött létre édesanyja, Hazai Éva kezdeményezésére. Az alapítvány célja a hagyaték gondozása mellett, hogy – egy magát megnevezni nem kívánó támogató jóvoltából – évente 1,2 millió forint pénzjutalommal járó elismerésben részesítsen egy pályakezdő vagy középgenerációs írót, aki Hazai Attilához hasonlóan szuverén, újító, kísérletező és kockázatvállaló szerző, jelentős művel hívta fel magára a figyelmet, és akire szintén jellemző a társművészetek iránti nyitottság, fogékonyság. Az elismerést az alapítvány azzal a céllal hozta létre, hogy ezen a módon is ápolja a fiatalon elhunyt író emlékét, segítse a hozzá hasonlóan nyitott, újító szellemiségű szerzőket.
Zilahi Anna 1990-ben született Pécsett. Egyetemi tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetemen végezte, 2015-től a Bécsi Iparművészeti Egyetem transzmédia-művészeti szakán tanult, ahol 2021-ben diplomázott. A bálna nem motívum című verseskötete a Magvetőnél jelent meg 2017-ben. Az xtro realm művészcsoport egyik alapító tagja: Horváth Gideon és Süveges Rita képzőművészekkel együttműködésben az ökológiai és klímaválság tematizálásán dolgoztak a képzőművészeti életben. Társszerkesztője és társszerzője a kollektíva által kiadott extrodæsia – Enciklopédia egy emberközpontúságot meghaladó világhoz című kétnyelvű kiadványnak, amely a Typotex Kiadónál jelent meg 2019-ben. 2020-ban társszerkesztője a Klímaképzelet Reader című cikksorozatnak a tranzitblog.hu-n, amely angol nyelven is olvasható a Mezosfera Magazine különszámában.
Az ACLIM! Klímaképzeleti Ügynökség című csoportos kiállítás a 2021-es OFF-Biennále Budapest programjában az ökológiai válság helyi témáit dolgozta fel az xtro realm művészcsoport szervezésében. Zilahi Anna az ACLIM! társkurátoraként és kiállító művészeként is azt vizsgálta, hogy a klímaválság globális jelensége miként hozható közelebb és tehető lokálisan megfoghatóbbá a művészet és költészet eszközeivel, valamint a helyi természet- és társadalomtudósok bevonásával. A kiállításon a Missa Echologica című, a tihanyi visszhang történetét feldolgozó kórusművet mutatta be, amelyet Szári Laura zenésített meg és a Varsányi Szirének kórussal közösen adtak elő.
A Független Mentorhálózat tagja, a JAK-füzetek könyvsorozat társszerkesztője Mohácsi Balázzsal 2018-2019-ben. 2019-ben Móricz Zsigmond Irodalmi Alkotói Ösztöndíjban részesült. 2021-ben elnyerte a Babits Mihály Műfordítói Ösztöndíjat, melynek támogatásával jelenleg Byung-Chul Han német-koreai filozófus A Föld dicsérete című meditatív kerti naplóját fordítja a Typotex Kiadó számára. A József Attila Kör, a Fiatal Írók Szövetsége, a Szépírók Társasága és a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület (FKSE) tagja. Weboldala ITT elérhető.
Az alapítvány elnöke Garaczi László, a kuratórium tagja az alapító Hazai Éva, továbbá Berta Ádám, Németh Gábor, Sarankó Márta és Szegő János. A döntésben a kuratórium és az általuk felkért zsűri közreműködött, melynek tagjai: Szüts Miklós, Nagy Gabriella és Gaborják Ádám, valamint az előző évben díjazott Kiss Tibor Noé.
A díj átadására 2021. október 20-án, szerdán 20 órától a Nyitott Műhelyben (Budapest, XII., Ráth György u. 4.) rendezett, ünnepléssel egybekötött irodalmi esten kerül sor.
A Hazai Attila-díjat 2016-ban Bartók Imre, 2017-ben Tóth Kinga, 2018-ban Orcsik Roland, 2019-ben Nemes Z. Márió nyerte el, 2020-ban pedig Kiss Tibor Noé nyerte el.