Kínában már 2021 óta kötelező tanítani az elnök, Hszi Csin-ping gondolatait, a jövő hónaptól pedig a hongkongi elsős középiskolások is megismerkedhetnek vele. Az új tantárggyal együtt, mely a nemzetbiztonság és a nemzeti identitás tanítását helyezi előtérbe.
Hazafias nevelés
A kínai oktatási kivatal néhány napja tantervi útmutatót is adott ki a tantárgyhoz, amelyben kimondta, hogy a hazafias neveléshez kapcsolódó tartalmakat is fel kell dolgozni az órákon. A dokumentum szerint a hazafias nevelés segít a tanulóknak megérteni az ország fejlődését, valamint az anyaország és Hongkong közötti szoros kapcsolat fontosságát. Ráadásul fejleszti a tanulókban többek között
a hazához való ragaszkodást és a nemzeti identitástudatot.
Kína hazafias nevelési törvényére hivatkozva, amely január 1-jén lépett életbe, és Hongkongra, Makaóra, valamint a szárazföldi Kínára vonatkozik, az irányelvek öt példát adnak azokra a témákra, amelyeket a diákok a hazafias nevelés részeként tanulhatnak meg.
Ilyenek például: Hszi Csin-ping gondolatai a szocializmusról kínai jellemzőkkel egy új korszakhoz (széles körben egyszerűen Hszi Csin-ping gondolataiként ismert); szocializmus kínai jellemzőkkel; valamint a nemzetbiztonság és a honvédelem.
Arra a kérdésre, hogy a diákoknak mennyit kell tanulniuk Hszi Csin-ping gondolatairól, az új tantárgy felülvizsgálatáért felelős bizottság elnöke csütörtökön azt mondta, hogy a középiskolásoknak többet kell tudniuk Kínáról.
Nyitókép: Wikimedia Commons