A különszám, amely a Le Lombard kiadvány 77. évfordulójára jelenik meg, csaknem 400 oldalnyi történetet tartalmaz majd, amelyek kifejezetten a sorozatot fogják ünnepelni. A különszámnak mintegy nyolcvan szerzője lesz.
Folytatás azonban egyelőre nem várható, és a kiadó nem is hoz létre új szerkesztőséget a magazin újraindítására. A Le Lombard ugyanis a Média Participations csoporthoz tartozik, a Tintin albumok kiadója pedig a Casterman, amely a Madrigall csoport része. A Tintin képregényeket alkotó belga Hergé hagyatékának kezelője egy brit üzletember, Nick Rodwell, Hergé özvegyének, Fanny Vlamyncknak a második férje, ő pedig egy különszámhoz adta beleegyezését.
Hétfőtől az új belga útlevelekben olyan közismert képregényfigurák alakjai jelennek meg, mint Tintin, Lucky Luke vagy a Hupikék törpikék.
Mint Gauthier Van Meerbeeck, a Le Lombard kiadó igazgatója a Le Figaro francia napilapnak elmondta, Nick Rodwell kíváncsian és érdeklődve fogadta az ötletet.
"Alig fél óra elég volt őt meggyőzni"
- tette hozzá Gauthier Van Meerbeeck. A különszámra is vonatkozik azonban a hagyatékkezelő azon szigorú megkötése, miszerint kizárólag Hergé rajzainak felhasználásával készülhet.
Képein egy francia festő a Tintin-képregények főszereplőjét képzelte újra Edward Hopper világában. Az örökösöknek ez nem tetszett, perre mentek. A francia bíróság a héten hozott ítéletet.
A képregények, melyek a "kilencedik művészeti ágat" jelentik Franciaországban és Belgiumban, még mindig népszerűek, noha már nem kapnak akkora teret a napilapokban, mint fénykorukban, a második világháború után. Tintin a valaha megalkotott leghíresebb képregényhősök közé tartozik. A ma is népszerű ifjú riporter kalandjairól szóló képregényeket 90 nyelvre fordították le, és több mint 200 millió példányban adták el világszerte.
(MTI)