A generációkon át felgyülemlett családi könyvtárak, a gondosan ápolt személyes kánonok alakítják életünket. Egy várost a könyvei felől is megközelíthetünk, ahogy tesszük a Tompa17 Könyvtár és Kávézóban: személyes történetek egyenesen a könyvespolcról. Hogyan áll össze egy személyes könyvtár? Hogyan öröklődik a hagyomány a könyveken keresztül? Hogyan lesznek az írók könyvei az elképzelt közös budapesti könyvtár elemei? Nyolc író, nyolc történet, amely közelebb vezet a metaforikus könyvtárhoz, amit a város jelent számunkra. A sorozat második eseményének vendége Tasnádi István író, drámaíró, rendező.
Ezer magyar és világirodalmi címmel elindult a Tompa17 kávézóban a szabadpolcos kölcsönzés. Margaret Atwoodtól Kurt Vonnegutig rengeteg élmény várja az olvasókat.
Tasnádi István a novemberben megjelenő, 23 író részvételével készülő Budapest Nagyregényt dramaturgja, de publikált már ifjúsági köteteket, mint például az ógörög szuperhős életét feldolgozó Helló, Héraklész!, vagy A kőmajmok háza, mely 2013-ban elnyerte az YBBY "Év Gyerekkönyve" díját, és Fonyó Gergely tévéfilmet is rendezett belőle. Részt vett a rendkívül népszerű, nyolc részes Időfutár sorozat megalkotásában, de három évvel ezelőtt színre vitte Péterfy-Novák Éva Apád előtt ne vetkőzz című, többszörös abúzust feldolgozó kötetét is, forgatókönyvíróként pedig olyan sorozatokat jegyez, mint a Terápia vagy az Aranyélet.
A város mint könyvtár című beszélgetéssorozat második részére szeptember 20-án 18 órakor kerül sor a Tompa17 Könyvtár és Kávézóban. Részletek erre>>