Millie Bobby Brown, a Stranger Things sztárja második világháborús családi emlékekről írt regényt, Tom Hanks a filmgyártásról, a legjobban viszont Bukowski novelláit várjuk, amiket eddig nem lehetett magyarul olvasni.
Millie Bobby Brown: Tizenkilenc lépcsőfok
London, 1942. szeptember. Nellie Morris már alig emlékszik azokra az időkre, amikor nem az eget ellepő német bombázóktól kellett rettegnie. A tizennyolc éves lány jól tudja, mit kell tennie, amikor felüvöltenek a légvédelmi szirénák: felkapja hét éves húgát, és családjával a metróállomásból kialakított közeli óvóhelyre sietnek, ahol a lépcsőn tizenkilenc lépést kell megtenni lefelé a biztonságig, miközben azért imádkoznak, hogy ne az ő házuk legyen a következő, amelyet elpusztítanak a könyörtelenül záporozó bombák.
Szorongással, gyásszal és nélkülözéssel teli életébe egy amerikai pilótával való véletlen találkozás hoz új reményt. Nellie rájön, hogy a légvédelmi szirénákon és a bombakráterekkel borított utcákon túl létezik egy másik világ, ahol békére és boldogságra lelhet. Ám miközben jövőjét tervezgeti Rayjel, egy légiriadó alatt szörnyű katasztrófa sújt le. Megtalálhatja magában az erőt az újrakezdésre?
A neves színésznő, Millie Bobby Brown családja történetén és a második világháború kevésbé ismert tragédiáján alapuló első regénye traumáról, túlélésről és újrakezdésről mesél a történelem egyik legsötétebb korszakában.
Tom Hanks: Hamarosan a mozikban
Tom Hanks regénye a filmkészítés kulisszái közé kalauzol, főszereplői a kamera mögött állók: producerek, asszisztensek, technikusok és mindenki, aki részt vesz a filmkészítés őrült, kimerítő, mégis mindennél csodálatosabb folyamatában.
A könyvben három idősíkot köt össze: 1947-ben a világháborúból hazatért Bob Falls nagy hatást gyakorol unokaöccsére, Robbyra, majd 23 évre eltűnik. 1970-ben Robby már felnőttként képregényrajzoló, új hőse pedig egy lángszórós katona, akit nagybátyjáról mintáz. 2020-ban Bill Johnson, a sikeres producer új ötletek után kutat, amikor rábukkan egy régi, különös képregényre. A könyvbe itt beleolvashatsz.
Charles Bukowski: A város legszebb nője
Bukowski nem a filmvilágból érkezett, de az világirodalom szupersztárjai közé tartozik. Nemcsak ünnepelt költő és regényíró, de zseniális novellista is. A város legszebb nője című műve most jelenik meg Magyarországon először, ráadásul hét éve ez az első itthon eddig kiadatlan kötete.
A kötetben harminc novella szerepel, és mind olyan, mintha egy-egy kisfilmet néznénk, így az élmény, amit Buktól kapunk, nem 2 az 1-ben, hanem 30 az 1-ben. Vannak köztük megrázó, letaglózó, abszurd, groteszk, gyomorba vágó, rettenetes, illetve végtelenül vicces és szórakoztató darabok. Közös nevezőjük az a következetesen kívülálló, az életet egyszerre mélyen megélő és kívülről szemlélő attitűd, valamint az elegánsan nyegle stílus, ami Bukowskit és halhatatlan műveit már egészen fiatal kora óta jellemzi.