Rubik Ernő könyvének jogait már 16 ország kiadói vették meg

Rubik Ernő könyvének jogait már 16 ország kiadói vették meg

Már tavaly lehetett sejteni, hogy külföldön is nagy az érdeklődés a Rubik-könyv iránt. Japánban licit folyt a jogokért, a briteknél már hangoskönyvként is megjelent.

ro | 2021. április 21. |

Jelen állás szerint már összesen 16 országban fog megjelenni Rubik Ernő A mi kockánk című kötete, amely tavaly ősszel jött ki magyarul (beszámolónkat ITT olvashatjátok), és már akkor tudni lehetett, hogy elég sokan érdeklődnek iránta külföldön is - ha másból nem, akkor abból, hogy több nagy lap is beszámolt a megjelenésről (ezekről ITT írtunk). Kiadója, az Open Books most egy közleményt adott ki, amelyben azt írják, hogy pár hete például a híres francia kiadó, a Flammarion vette meg a francia kiadási jogokat, Japánban pedig a Kobunsha fogja kiadni A mi kockánkat.

Rubik Ernő
A mi kockánk
Open Books, 2021, 201 oldal
-

Utóbbi kapcsán az Open Books megjegyzi, hogy a japán jogok eladása hosszú aukciót követően dőlt el: "Nagyon ritka, hogy japán kiadó magyar könyvet szeretne kiadni, de Rubik Ernő hatalmas helyi népszerűsége miatt sok kiadó versenyzett a jogokért. Tokióban novemberben, a Rubik-kocka japán megjelenésének 40. évfordulóján nyílt kiállítás, ahol Őcsászári Felsége, Takamado hercegnő jelenlétében mutatták be a kocka tiszteletére készült műalkotásokat. Szintén az évfordulóra jelent meg Japánban a világ legkisebb működő Rubik-kockája, amit kb. 2 grammos és minden oldala 9,9 milliméter hosszú".

A briteknél már tavaly megjelent a kötet, ottani kiadója, a Weidenfeld & Nicholson pedig pár napja jelentette be, hogy ősszel puhatáblás kiadásban is piacra dobják majd. Az angol kiadó gondozásában jelent meg először hangoskönyvben is A mi kockánk. Többek között a Zsivány egyesből, vagy a Netflix Sex Education című sorozatából ismert színész, Alistair Petrie olvassa fel a kötetet.

Rubik Ernő a tavalyi bemutatón azt mondta, hogy a könyv a non-fictionön belül érdekes műfaji keverék, mert az életrajzi elemek mellett alapvetően egy alkotás- és gondolkodástörténetet mutat meg. Rubik számára az volt a probléma az írás során, hogyan ne mesélje el az életét vagy a kocka történetét: “A történész nincs benne a csatákban, ő a csatákról ír”. Rubik Ernő tavaly online becsatlakozott a Margó programjába is, erről ITT írtunk, IDE kattintva pedig végighallgathatjátok az egész beszélgetést.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Rubik Ernő: A kudarc mutatja meg a dolgok valódi természetét

A mi kockánk című kötet a feltaláló elbeszélése kreativitásról, feltalálásról, dizájnról. A Margón hasznos és tanulságos kudarcokról, scifiről és saját gyerekkoráról is mesélt.

...

Rubik Ernő: A kudarc izgalmassá teszi az eredményhez vezető utat

A magyar kiadással egy időben a világ számos más országában is megjelent A mi kockánk. Rubik Ernő vasárnap online kapcsolódott a Margó programjába, és mesélt a kocka ősmodelljéről, a sci-fi iránti szeretetéről, és megosztotta gondolatait a kudarcról is.

...

Rubik Ernő nem akarta megírni a kocka történetét, mégis megmutatta, hogyan gondolkodik

Rubik Ernő szórakoztató és szerény megtaláló, aki a feltaláló szót nem szereti. A világon egymilliárdan játszottak már a kockájával, ami kulturális jelenséggé vált. 1983-ban már majdnem írt egy könyvet, de az végül nem jelent meg. Megjelent A mi kockánk.

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

A hét könyve
Kritika
Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?
...

Jókai Mór 200: 6 érdekesség az íróról

Jókai Mór regényeit iskoláskorunk óta olvassuk, könyvei ott vannak minden családi könyvespolcon. Bár 200 éve született, írói hagyatékával ma is foglalkozunk.

...

A feminista író, akit a fasiszták el akartak törölni, Elena Ferrante pedig újra felfedezte

Alba de Céspedes a 20. századi olasz irodalom egyik kiemelkedő alakja: küzdött a fasizmus ellen, baloldali és feminista nézeteit írásaiban sem titkolta. Börtönbe zárták, bestseller könyvét betiltották, ma pedig talán népszerűbb, mint valaha – ez pedig részben Elena Ferrante érdeme.

Szerzőink

...
Szabolcsi Alexander

A 18. századi „olvasási járvány”, ami öngyilkosságokhoz vezetett

...
bs

A spiritualitás fogja megoldani az ökológiai válságot? – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

...
Borbély Zsuzsa

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog

Hírek
...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

...

Kevin Spacey A brutalista sztárját is zaklatta?