Sorra dönti az eladási rekordokat Richard Osman első könyve

Sorra dönti az eladási rekordokat Richard Osman első könyve

A múlt héten jelent meg Richard Osman bemutatkozó regénye, a The Thursday Murder Club, ami történelmet írt az angol könyvpiacon: az első három napon 45000 példányt adtak el belőle, amire még nem volt példa, mióta a BookScan adatszolgáltató méri a fogyásokat, vagyis 2001 óta.

Könyves Magazin | 2020. szeptember 09. |

A két korábbi csúcstartó Bill Clinton Az elnök eltűnt című, James Pattersonnal közösen írt regénye (19000 példány), valamint David Lagercrantz Ami nem öl megje volt (16000 példány). A kötet jelenleg az első az angol Amazon eladási listáján is.

Osman az egyik legnépszerűbb brit tévés kvízműsor, a Pointless arcaként vált ismertté az elmúlt tíz évben, viszont vélhetően nem csak ennek köszönheti ezt a hatalmas sikert, a The Thursday Murder Clubot ugyanis a kritikusok is egyöntetű, hangos üdvrivalgással fogadták.

A regény egy idősek otthonában játszódik, ahol négy, közel nyolcvenéves ember kedvenc időtöltése, hogy hetente összeüljenek és olyan gyilkosságokat vitassanak meg, amiket nem sikerült a hatóságoknak megoldania. Egy nap azonban a közvetlen közelükben ölnek meg valakit, így mindannyian egy folyamatban lévő nyomozás közepében találják magukat. Az elegáns prózájú, könnyed humort is tartalmazó regényt olyan szerzők ajánlják, mint Harlan Coben, Kate Atkinson, Fiona Barton, Sarah Pinborough vagy éppen Val McDermid.

The Thursday Murder Club jövőre érkezik az Agave Könyvek gondozásában.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Elképesztő rekordokat dönt a Kimi Räikkönenről szóló könyv

...

Már most rekordokat döntöget az új Harry Potter

...

Rekordáron kelt el a Micimackóhoz készült eredeti térkép

Nem a természet mellett, hanem a természet részeként kellene léteznünk – Miczhaletzky Luca: Zöld lélekkel

Nem a természet mellett, hanem a természet részeként kellene léteznünk – Miczhaletzky Luca: Zöld lélekkel

Hogyan lehet újrakapcsolódni a természethez? Elolvastuk Michaletzky Luca ökopszichológus könyvét.

Szerzőink

sza
sza

Mennyi mindent rejt még a természet? 5 könyv, ami segít felfedezni a világunk rejtett titkait

Bakó Sára
Bakó Sára

Életre szóló szerelem és igazságos világ csak a mesékben létezhet – Török Ábel a TBR podcastben

A hét könyve
Kritika
Amikor a szorongás rád rúgja az ajtót, és magadra hagy
Életre szóló szerelem és igazságos világ csak a mesékben létezhet – Török Ábel a TBR podcastben

Életre szóló szerelem és igazságos világ csak a mesékben létezhet – Török Ábel a TBR podcastben

Nehezebb az erőszakról írni, mint a szépségről? És miért felünk a reménytől? Török Ábel a TBR vendége.

Olvass!
...

Három kutató és egy magyar felfedezés a jeges sarkvidéken – Olvass bele A csillagtudósok című regénybe!

Vetle Lid Larssen regényét valós történelmi események ihlették.

...

Létezik szerelem első utálatra? – Olvass bele Kollár Betti legújabb könyvébe!

Lehet-e szerelem egy versengéssel induló kapcsolatból?

...

Kíváncsi vagy, milyen volt Vincent van Gogh élete? Magyar Miklós könyvéből kiderül!

A világhírű festő élete és ami mögötte van. Olvass bele Magyar Miklós könyvébe!

Polc

Megölnéd a szomszéd nénit egy nagyobb lakásért? - Fehér Gáspár regényéről

...

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

...

Ha ezt olvasod, már késő, a remény helyett csak megtorlás maradt – Fehér Renátó regényéről

...

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

...