Olivia Harris fotóalbuma megmutatja, hogyan éltünk az első hullám alatt

Olivia Harris fotóalbuma megmutatja, hogyan éltünk az első hullám alatt

Olivia Harris fotós megörökítette, hogyan változott az életformánk a pandémia hatására. Az első lezárások alatt, az Egyesült Királyságban készültek a képek, amelyek most albumba rendezve megjelentek. 

fk | 2021. november 16. |

Ahogy az sok fotóssal történt, úgy Olivia Harrisnek is abba kellett hagynia a munkáját a járvány első hulláma miatt elrendelt lockdown alatt, 2020 márciusában. A fotós, aki egyébként olyan magazinoknak dolgozik, mint a Time, a New York Times, vagy a Guardian, éppen ezért a londoni utcákon nézett körül, hogy új inspirációs forrás után kutasson. A furcsa időszakban, amikor minden más szünetelt, végül egy új projektbe fogott: a lezárások alatti életet kezdte el fotózni. Ebből született meg a Days on Repeat című kötet.

A képek azt a különös, már-már szürreális időszakot ragadják meg, amikor a kezdeti pánik után valami új kezdett el kibontakozni. „Csodálatos volt látni, hogy az embereket hogyan hozta össze az, hogy távol voltak egymástól. Úgy éreztem, ez egy egyedi, futó pillanat, amit meg akarok örökíteni” – nyilatkozta a fotós.

Ahogy nézi az ember a képeket, szinte nosztalgiája támad az első lezárások időszaka után. A fotóválogatás megmutatja, hogyan éltünk elszigetelve egymástól: az albumban láthatunk egyedi home office-megoldásokat, lépcsőn ülős, távolságtartós összejöveteleket és utcai koncertet is.

A fotók egyszerűen készültek. Harris minden nap egy órára ment ki, hogy biciklire pattanva körbejárja a várost és téma után kutasson. A terve az volt, hogy mindenféle emberek szerepeljenek a képeken és a lehető legtöbbféle lockdown-tapasztalatot kapja el. Harris célja az volt, hogy dokumentálja ezt az időszakot, és hogy megmutassa, hogyan tartottak össze az emberek ezekben a nehéz időkben. A képeiben tükröződnek a karantén-élet örömei, nehézségei és az abszurditásai is.

Fotókért KATT IDE:

(Forrás)

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

Michel Houellebecq nem egy mém, a karantén meg nem katasztrófafilm

Érdemes jobban megismerni vagy megérteni Michel Houellebecq írót? Ez a kérdés foglalkoztatott az új Houellebecq-kötet, az Intervenciók 2020 olvasása közben.

...
Hírek

David Attenborough elmeséli, mi történt a természettel, míg mi karanténban ültünk

Kedvenc természetudósunk ismét arra figyelmeztet, hogy a természet egyébként milyen jól ellenne nélkülünk.

...
Nagy

5 könyv a karanténban töltött évünkről

Egy éve már, hogy az életünk maga lett a valóra vált disztópia. A koronavírus-járvány sok változást hozott magával ebben az időszakban, a karanténban töltött hónapok pedig az irodalomra is hatással voltak. Most öt olyan kötetet ajánlunk, amely a covid nélkül nem született volna meg.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

...

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: A család olyan, mint egy falka

...

A Szegény párákban Frankenstein, a szex és Mary Shelley is a ma nőjéről beszélnek

...

Ezt senki nem mondta – Nádasdy Ádám: Lássa az a gyerek, hogy én is ember vagyok

Olvass!
...
Beleolvasó

Karin Smirnoff noirjában egy temetéssel válnak csak igazán sötétté a dolgok – Olvass bele!

Titkok, erőszak és szektákhoz hasonló légkör: Karin Smirnoff könyvében egy gyászoló testvérpár küzd a szeretetért és az elfogadásért. Most elolvashatsz belőle egy részletet.

...
Beleolvasó

A Petri-díjas Rékai Anett kötete egy párkapcsolat függő játszmáit mutatja be

A kamaszkor lezárásáról és az önálló élet indulásának fázisairól szólnak a Petri-díjas Rékai Anett első kötetének szövegei. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Otthonosság és idegenség Görcsi Péter debütáló regényében – Olvass bele!

Görcsi Péter első regénye Magyarországon, Angliában és Norvégiában játszódó autofikciós fejlődésregény, tele generációs tapasztalatokkal, közéleti és személyes sorsfordulókkal. Olvass bele a regénybe!

...
Nagy

„Miért kéne egy írónak apolitikusnak lennie?” – színészek és rendezők Csurka István drámáiról

90 éve született Csurka István. Ebből az alkalomból olyan színészekkel és rendezőkkel beszélgettünk, akik szerepeltek a színdarabjaiban és/vagy rendeztek tőle valamit. Andrási Attila, Koncz Gábor és Szilágyi Tibor válaszai.

Szerzőink

...
Könyves Magazin

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

...
Sándor Anna

Kitakarja a politikus a szépírót? Elővettük Csurka István drámáit [Csurka 90]

...
Sándor Anna

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt