Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Amikor a város kirekesztettjei között halálos kór terjed, egy szépségszalon is új feladatot kap
A mexikói Mario Bellatin különleges fantáziájú, megindító könyve olvasható megrázó disztópiaként, hipnotikus erejű monológként vagy a test változásairól, a halállal való szembenézésről és a számkivetettségről szóló allegóriaként. Olvass bele!

A totális diktatúra receptje: a biztonságra hivatkozva építsd le a szabadságot
Hanya Yanagihara mély empátiával megragadott karakterei az emberi kapcsolatok variációit rajzolják ki, miközben a szerző azt is vizsgálja, milyen bonyolult viszonyban áll az egyén szabadsága a személyes és a közösségi biztonsággal, illetve a kulturális és családi örökséggel. A paradicsomba a hét könyve.

A gyógyszergyárak sem vették komolyan a vuhani vírust, aztán berobbant a verseny a vakcináért
Brendan Borrell oknyomozó újságíró látványos képet nyújt arról, miképpen küzdöttek a vírussal - és egymással - a vakcinaversenyben részt vevő gyógyszergyárak. Olvass bele!

Könyvesblokk: A víz értékétől a vakcinán át a szabadság filozófusáig
Ezen a héten tényirodalmi kötetekből válogattunk.

Simon Márton: Versek nélkül maradnának a puszta, megközelíthetetlen tények
2021 decemberében ötödik alkalommal rendezték meg a TEDxLibertyBridgeWoment, Aki lép, Aki nem szlogennel a budapesti Katona József Színházban. Simon Márton költő a vers érvényességéről beszélt, és arról, hogy mit jelent költőnek lenni a 21. században.

A vakcinát választotta az év szavának a Merriam-Webster szótár
Peter Sokolowski, a Merriam-Webster főszerkesztője szerint 2021-ben ez a szó naponta rendkívül sokszor került elő.

Olivia Harris fotóalbuma megmutatja, hogyan éltünk az első hullám alatt
Olivia Harris fotós megörökítette, hogyan változott az életformánk a pandémia hatására. Az első lezárások alatt, az Egyesült Királyságban készültek a képek, amelyek most albumba rendezve megjelentek.

Új regénye miatt támadják Orhan Pamukot
A pestis éjszakái címmel jelent meg az év elején Törökországban a Nobel-díjas Orhan Pamuk regénye. Az ügyészség egy beadvány nyomán kezdett vizsgálódni, amely azzal vádolta az írót, hogy új regényében megsértette Kemal Atatürköt.

Kemenesi Gábor: Jöhetett volna egy olyan vírus, amiről tényleg semmit sem tudunk
Kemenesi Gábor virológust és Barát József újságírót Vírusvadászat című közös könyvük apropóján kérdeztük koronavírusról, vakcinafejlesztésről, politikai és társadalmi tanulságokról, vírusrégészetről és meglepő fejleményekről. Interjú.