Csak rá kell nézni a sikerlistára: ezt jelenti, hogy Krasznahorkai Nobel-díjas

Talán nem túlzás azt állítani, hogy most mindenki Krasznahorkaira kíváncsi. És ez az eladásokon is látszik. 

sza | 2025. november 11. |

Az irodalmi Nobel-díj azon kívül, hogy a világ egyik legrangosabb elismerése, rengeteg gyakorlati következménnyel jár. Krasznahorkai László október 9-én elnyerte a díjat, ezzel pedig Kertész Imre után a második magyar író lett, aki valaha megkapta az elismerést. A szerzőt korábban egy átfogó portrécikkben mutattuk be, sőt az új regényéről, és a Tarr Bélával közösen készített, elveszettnek hitt filmjéről is írtunk.

A Nobel-díj egyik következménye, hogy a megnövekedett érdeklődés miatt a szerző könyveinek összes példánya elkelt, azt a néhányat, ami pedig megmaradt, hatalmas összegekért lehet csak megvásárolni. Ennek kapcsán egy hónapja megkérdeztük a Magvető Kiadót, hogy mi várható, azóta pedig kiderült, hogy november második felében valószínűleg már kaphatóak lesznek a szerző művei a könyvesboltokban.

A nagy érdeklődés eredménye az eladásokon is látható. A kiadó nemrég egy „különleges sikerlistáról” posztolt a közösségi médiában, ahol az látható, hogy az októberi eladásoknál a Líra Könyv boltjaiban a 10 legtöbbet vásárolt könyvből 9 Krasznahorkai László műve.

Csak Spiró György tudta magát felküzdeni Krasznahorkai mellé, akinek még a nyáron jelent meg a Táncsics Mihály életét feldolgozó Padmaly című regénye.

Hasonló eset történt 23 évvel ezelőtt is, amikor Kertész Nobel-díja miatt hirtelen kellett reagálni a megnövekedett érdeklődésre: több százezer példányban nyomták újra a Sorstalanságot.

Fotó: Valuska Gábor, Magvető

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Megjelent a Nobel-díjas Krasznahorkai László új regénye

A lepkék életének és egy különös barátságnak a története. 

...

Krasznahorkai: Beérném egy A4-es papírlappal is

Szülővárosában a könyvtárban és a könyvesboltban sem került ki plakát a Nobel-díjról.

...

Krasznahorkai, Nádas és Osman: 9 új kötet, amit novemberben érdemes beszerezned

A magyar irodalom kiváló írói, latin-amerikai és ukrán irodalom is várható a novemberi megjelenések között.

Hírek
...

Billie Eilish Az üvegbura adaptációjában kaphatja meg első főszerepét

...

Elindult a Könyves Magazin első videós formátumú podcastje!

...

Meddig képes az ember meghunyászkodva élni? Reisz Gábor új filmet forgat!

...

Kollár-Klemencz László és a Jókai-bableves: március 15-i programok a PIM-ben

...

Betekintenél Esterházy villájába? Most megteheted!

...

Rousseau-kötettel érkezik a Trubadúr Zsebkönyvek 100. része

Kiemeltek
...

Borda Réka: Pusztán azért ítélkeznek felettem, mert anya vagyok

Mikor mondjuk azt, hogy elegünk van az anyaságból? 

...

Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?

Gaël Faye ruandai népirtásról szóló könyve, a Zsakaranda a hét könyve. 

...

Rejtélyes gyilkosságok és fülledt szerelmek – 7 sorozat a Netflix, Prime és Apple TV kínálatából márciusra

Mutatjuk, hogy mit érdemes néznetek márciusban!

A hét könyve
Kritika
Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?
Merj eltévedni! – így olvasd Thomas Pynchon ezeroldalas bolyongását 

Merj eltévedni! – így olvasd Thomas Pynchon ezeroldalas bolyongását 

Hogy lehet ilyen hosszú? Mit akar mondani ez a könyv? Olvasási útmutató a regény szerkesztőjétől.