„Nem szoktunk így gondolni rá, de nagy biztonsággal kijelenthető, hogy Terézváros kitüntetett helyen szerepel a magyar művelődéstörténetben és ezen belül az irodalomban. Nemcsak éltek és haltak itt íróink, költőink közül (Ady Endrének és Pilinszky Jánosnak is a kerületben volt az utolsó otthona), de az irodalmi, művészeti élet színtereként szolgáló kávéházak közül is sok ezen a környéken működött – huszonöt ilyet számoltam össze. Olyan kulturális intézmények otthona a kerület, mint a Magyar Írószövetség, színházak sorakoznak többek között a pesti Broadwayn, és amit talán kevesen tudnak, nemcsak a múltban, hanem most is több fontos könyvkiadó működik itt. De elég arra gondolni, hogy az Andrássy úton szerkesztették a múlt század 30-as éveiben nemcsak a Nyugatot, hanem »riválisát«, az Új Időket is” - mondta Nyáry Krisztián a terv kapcsán.
A Jókai téren található parkban 13 kriontömbre, illetve egy most elkészülő sekély medence aljára kerülnek rövid idézetek. Az idézeteket Nyáry válogatta össze, és figyelnie kellett arra, hogy legfeljebb 90 karakterből állhatnak, és utalniuk kell a szerzőik életművére. Hogy kik jelennek meg az idézetek által, az csak a tér elkészülése után derül ki.
A magyar irodalom terét többnek szánják emlékműnél, a kerület tervei szerint lennének itt csendes szabadtéri irodalmi rendezvények (az itt működő intézményekkel együtt), tervezik egy díj alapítását, és bevonnák a helyszínt a városi séták állomásai közé is.
(Forrás)