Újragondolt változatban tűzik műsorra a Harry Potter-darabot a Broadwayn

Újragondolt változatban tűzik műsorra a Harry Potter-darabot a Broadwayn

Újragondolt változatban, egy részben tűzik műsorra a Broadwayn a Harry Potter és az elátkozott gyermek című darabot novemberben - adta hírül az MTI. 

Fotó: Broadway

fk | 2021. június 30. |

A világpremiert a Deadline.com beszámolója szerint november 16-án tartják a New York-i Lyric Színházban. A darabot aztán január 11-én San Franciscóban is láthatja a közönség, májustól pedig a torontói Ed Mirvish Színházban játsszák.

A J.K. Rowling művei nyomán született színművet korábban két részben láthatta a közönség az időtartama miatt, - mindkét rész több mint két óra hosszú volt - ezért többnyire két, egymást követő napra lehetett jegyet venni.

Rowling hangsúlyozta, hogy az eredeti történet az új feldolgozásban nem változott. A darabot szerzőként Rowling mellett Jack Thorne jegyzi, rendezője John Tiffany. Thorne és Tiffany közleményében felidézte, hogy a koronavírus-járvány miatti színházi szünet alatt is keményen dolgoztak a darab új változatán.

A történet 19 évvel az után játszódik, hogy Harry, Ron és Hermione megmentette a varázslóvilágot Voldemorttól. Az új kalandban már gyermekeik járnak a Roxfort varázslóképzőbe. A történet középpontjában ezúttal Harry fia, Albus áll.

A színmű díszleteit Christine Jones tervezte, a jelmezeket Katrina Lindsay készítette, a zenét Imogen Heap, a világítást Neil Austin, a hangot Gareth Fry jegyzi, a különleges effektusok pedig Jamie Harrison nevéhez fűződnek.

A J.K. Rowling regényfolyamát folytató Harry Potter és az elátkozott gyermek először a londoni West Enden aratott elsöprő sikert, majd 2018 áprilisától a Broadwayn is telt házakkal játszották. 2018-ban hat Tony-díjjal ismerték el, köztük a legjobb színmű trófeájával, és John Tiffany, a darab rendezője is díjazott lett.

Ősszel érkezik Rowling új gyerekkönyve, a The Christmas Pig is. Október 12-én több mint 20 országban egyszerre jelenik meg a regény. 

(MTI)

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Júniusban megnyílik a világ legnagyobb Harry Potter-üzlete

Háromemeletes Harry Potter-bolt nyílik New Yorkban a nyáron. Az üzletben mindenféle varázstárgy, ruha és édesség megtalálható lesz, de a mozifilm mágikus kellékeit is kiállítják majd.

...

Tévésorozat készülhet a Harry Potter-könyvekből

A Hollywood Reporter értesülései szerint már folynak a tárgyalások arról, hogy tévésorozat készüljön J. K. Rowling regényei alapján. 

...

Harry Potter szobrot kapott Londonban

Bronz szobrot állítottak a kis túlélőnek, azaz Harry Potternek a londoni Leicester téren, ahol a varázslóról mintázott műalkotás több más híres filmszereplő alakjához csatlakozott

Illendő-e előnyt keresni a tragédiában? Singer Magdolnával a poszttraumás növekedésről 

Illendő-e előnyt keresni a tragédiában? Singer Magdolnával a poszttraumás növekedésről 

„Az ember megküzdő képessége csodálatra méltó, bárhogyan is éri el a megbékélést” – interjú Singer Magdolna íróval, gyásztanácsadóval.

Szerzőink

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Kovács Dominik és Kovács Viktor: Új rokon

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Hazug politika, orosz–ukrán háború, eltussolt ügyek – Olvass bele Dorosz Dávid thrillerébe!

Kiemeltek
...

Szécsi Noémi: Az anyák nem kuriózumok többé a művészetben

Miért kellett választaniuk a nőknek az anyaság és művészet között? Szécsi Noémi művészettörténeti esszéjéből kiderül.

...

Az Ulysses egy irodalmi trip, ami függővé tesz, és megtanít olvasni

Ha eddig a polcon porosodott a kötet, ideje belemerülnötök, jó lesz.

...

Krusovszky Dénes: Nem a kiszámíthatóság felé halad a világ

Krusovszky Dénes legújabb kötetének bemutatóján az idegenségről és a változó világról is szó esett.

A hét könyve
Kritika
A halál közeledtével egyre erősebb az élni akarás? – Oravecz Imre új Alkonynaplójáról
Kovács Dominik és Kovács Viktor: Új rokon

Kovács Dominik és Kovács Viktor: Új rokon

Egy távoli amerikai rokon él-hal a magyar konyháért, egy rosszul átsütött fánk mégis mindent megváltoztat. A Kovács ikrek tárcasorozatának első része.

Polc

Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?

...

Gisèle Pelicot memoárja nem a bosszú könyve, hanem az újjáépülés története

...

A jövő egy soha véget nem érő, virtuális drogtrip – Bódi Péter: Hexagon

...

Lehet olyan rossz állapotban a mentális egészséged, hogy azt képzeled, Jézus a férjed?

...