Mindig izgalmas látni, hogy a sikerlistákra milyen könyvek kerülnek fel, hiszen a legfontosabb mindig az, hogy az olvasók mit szeretnek. A Bookline most a havi sikerlisták mellett megosztotta azt a 100 címet is, amelyek a tavalyi évben a legnépszerűbbek voltak a vásárlóik körében. Orvos-Tóth Noéminek két könyve is az élen végzett, emellett Edith Eva Eger és Delia Owens könyveit is sokan vásárolták meg 2021-ben, bár egyik sem friss megjelenés volt. A listán Bödőcs Tibor Mulat a Manézs című könyve is jól szerepelt, ahogy Matthew McConaughey memoárja is.
Az elmúlt időszak sokunknak a kényszerű lelassulásról szólt. Orvos-Tóth Noémivel majd egy évvel ezelőtt a jelenlegi helyzettel való együttélésről, a járvány okozta közösségi trauma feldolgozásáról, a szülői felelősségről és a kulturális tartalmak jelentőségéről beszélgettünk.
Tovább olvasokAz első tíz könyv a következő lett:
- Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors
- Edith Eva Eger: A döntés
- Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek
- Orvos-Tóth Noémi: Szabad akarat
- Bödőcs Tibor: Mulat a Manézs
- Mathhew McConaughey: Zöld lámpa
- Náray Tamás: Volt egyszer egy varrodám
- Kepes András: A boldog hülye és az okos depressziós
- Almási Kitti: Ki vagy Te?
- Yuval Noah Harari: Sapiens
Érdemes végigböngészni a teljes listát, mik voltak az olvasók kedvencei. Ha tanulságokat akarunk levonni, akkor azt mondhatjuk, hogy az önismereti, pszichológiai témák voltak a legnépszerűbbek. Jól fogytak Almási Kitti, Vekerdy Tamás, Popper Péter és Dr. Máté Gábor könyvei is. De nem panaszkodhat Náray Tamás, Fábián Janka vagy Borsa Brown sem.
Fábián Janka a kortárs romantikus történelmi regények egyik legnépszerűbb hazai írója. Legújabb történetének, a két kötetes Julie-könyvek megjelenését követően beszélgettünk vele történelemről, a női szerepek változásáról, kedvenc korszakáról, jövőbeli terveiről.
Tovább olvasokSzépirodalom alapvetően nem sok van a listán, de Lackfi János #jóéjtpuszi című kötete, Orwell Állatfarmja, A Szolgálólány meséje és Bereményi Géza önéletrajzi regénye, a Magyar Copperfield azért ráfért a listára, ahogy a tavalyi év egyik nagy sikerkönyve, Sally Rooney Hová lettél, szép világ című regénye is.
Sally Rooney új regényében megdöbbentően pontos lenyomatát adja a korhangulatnak. Főhősei élik a mostani harmincasok mindennapi életét, és közben próbálják megfejteni, hogyan siklott félre minden. A könyvet uralja a nosztalgia érzése egy olyan kor után, amelyben a szereplők még nem is éltek, vagy amely talán soha nem is létezett. A Hová lettél, szép világ a hét könyve.
Tovább olvasokA teljes lista ITT található.