Hamarosan magyarul is olvashatunk Bill Gates nem mindennapi gyerekkoráról és az iskolai éveiről. Vajon ki volt ő, mielőtt a világ egyik leggazdagabb embere lett?
A techmilliomos három kötetben tárja elénk az élete történetét. Az őszinte, sztorizgatós memoár első része, a Forráskód májusban jelenik meg magyarul a Corvina kiadó gondozásában.
Bill Gates 1975-ben gyermekkori barátjával, Paul Allennel közösen alapította a Microsoftot, ami azóta a ma ismert cégóriássá, a techpiac meghatározó szereplőjévé nőtte ki magát.
Bill Gates élete a Microsoft előtt
Az első kötet Gates személyes élettörténetét meséli el, feltárja előttünk a gyerekkorát. Szó esik benne az elveihez hű nagymamájáról, az eltökélt és gondoskodó szüleiről, az első mély kapcsolatairól, továbbá az iskolába való beilleszkedés küzdelmeiről, illetve arról, hogyan ismerkedett meg a számítástechnika világával, és azon belül a programozással egy teljesen új korszak hajnalán.
„Egészen addig a pontig valahogy mindig átvészeltem a sulit olyan tanároknak köszönhetően, akik a közömbösség álarca mögött meglátták bennem a valódi potenciált.
A Lakeside magániskolában azonban nem láttak belőlem mást, csupán a maszkot.
Biztos vagyok benne, hogy az ott eltöltött első tanév után a szüleim erősen elgondolkoztak rajta, vajon jól döntöttek-e, amikor beírattak engem abba a magánsuliba. Számomra ez nem volt kérdéses" – számol be a könyvben az iskolai élményeiről.
„Azonban ha akkor egy kicsit nyitottabb szemmel járok, és belelapozok a Lakeside iskolaújság tavaszi számába, talán feltűnt volna az a rövid cikk a második oldal alján, ami arról szólt, hogy az őszi tanévtől kezdve a matek tagozatos diákoknak lehetőségük nyílik arra, hogy a suli új terminálján keresztül hozzáférjenek egy valódi számítógéphez. A cikk kiemelte: »Reméljük, hogy ezek a tanulók a remek és nagyszabású terveik megvalósítására fogják használni a számítógépet.«”
A memoárban a Microsoft alapítója arról is ír, hogy olykor nem volt könnyű átélni azt az időszakot: gyakran az alagsori szobája ablakán keresztül kellett kiszöknie esténként, hogy aztán hajnalig pötyögje a kódokat egy közeli számítógép-terminálba, így alapozva meg találmányát, amellyel később megváltoztatta a személyi számítógépeket. A szoftverfejlesztő aztán húszévesen otthagyta a Harvard Egyetemet, és belefogott a saját vállalkozásába.