“Több harkonnenes cuccal” érkezik a Dűne folytatása 

“Több harkonnenes cuccal” érkezik a Dűne folytatása 

sa | 2022. február 17. |

Ahogy mi is írtunk róla, komoly versenyben indul a Dűne az idei Oscar-mezőnyben. Bár a legtöbb - tizenkét - jelölést A kutya karmai közt kapta, tíz Oscarra jelölték a Dennis Villeneuve feldolgozásában készült Dűnét is. Igaz, a legjobb film és operatőr mellett főleg technikai kategóriákban. Itt viszont magyar szakemberért is szurkolhatunk, hiszen Sipos Zsuzsannát másodmagával jelölték a Dűne - tényleg lenyűgöző - díszletéért. 

A kutya karmai közt kapta a legtöbb Oscar-jelölést, de a Dűne is komoly versenyben van
A kutya karmai közt kapta a legtöbb Oscar-jelölést, de a Dűne is komoly versenyben van

Nyilvánosságra hozták a 2022-es Oscar-díj jelöltjeit, a lista pedig könyves szemmel is kifejezetten impozáns. 

Tovább olvasok

Denis Villeneuve most egy az Empire magazinnak adott interjúban mesélt a folytatással kapcsolatos terveiről, írja a Tor.

A rendező elmondta, hogy a filmben bevezetnek új karaktereket, és miközben az első rész inkább Paul Atreidesre és a Bene Gesserit rendre koncentrált, a másodikban sokkal több “harkonnenes cucc” lesz.

A Harkonnenek az a dinasztia, akik politikai és üzleti vetélytársai az Atreideseknek, és az első részben az Atreidesek látszólagos bukását is okozzák a birodalom császárával szövetkezve. Az egyik legfontosabb Harkonnent már az első filmben láthattuk, a bárót az álháj alatt Stellan Skarsgård alakította. Nem lépett viszont még színre a báró kisebbik unokaöccse, Feyd-Rautha, aki az egyik fontos antagonista Frank Herbert eredeti regényében.

A Dűne nem találja a mértéket, de eléri, hogy látni akarjuk a folytatást
A Dűne nem találja a mértéket, de eléri, hogy látni akarjuk a folytatást

Dennis Villeneuve feladta a leckét a nézőknek, legyen szó A Dűne univerzumának rajongóiról, a Frank Herbertet nem olvasó mozilátogatókról, vagy akár a rendező munkásságának követőiről.

Tovább olvasok

Villeneuve abbéli reményét is kifejezte, hogy mivel mostanra már szélesebb közönség ismeri a Dűne világát (nem csak azok, akik olvasták a regényt vagy látták David Lynch verzióját), esélye lehet egy kicsit jobban elmélyülni a könyv részleteiben.

A második Villeneuve-féle Dűne-film premierje 2023 októberében várható, korábban a rendező már arról is beszélt, hogy rajongóként A Dűne messiása feldolgozásával bővítené trilógiává a Dűne-filmet.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Spielberg West Side Storyja és a Dűne is szerepel az Amerikai Filmintézet idei toplistáján

Toplista azt is jelzi, hogy melyik filmeknek lesz nagy esélye az Oscar- és Golden Globe-díjaknál.

...

Csaknem egymilliárd forintért kelt el Jodorowsky Dűnéjének forgatókönyve

Annak ellenére, hogy a film soha el nem készült el, a forgatókönyv pedig nem egyetlen példányban létezik. 

...

A Dűne egyre aktuálisabb, ám az új képregény beéri az eladhatósággal

Frank Herbert fia új, hivatalos képregényt készített A Dűnéből. A regény korunk egyre égetőbb kérdéseit tárgyalja, ráadásul nagyon alkalmas a vizuális feldolgozásra. Mégis úgy tűnik, Brian Herbert alkotóként nem tudta magáévá tenni A Dűne legfontosabb imáját.

SZÓRAKOZÁS
...

Taylor Swift szerint ezt a könyvet menő olvasni

Legutóbbi választását mi is szerettük.

...

Több mint 4 ezer közkinccsé vált filmet nézhetsz meg ezen a streamingoldalon

Mutatjuk, milyen régebbi filmek várnak rád.

...

Hokis románc, Bridgerton és egy új Mr. Darcy – nagy streamingajánló 2026-ra

12 sorozatot vagy filmet ajánlunk, amire 2026-ban érdemes figyelni. 

Kiemeltek
...

Minden a Heated Rivalry-ről fog szólni? Ez várható 2026-ban a BookTokon!

Milyen könyves trendekre figyel idén a TikTok?

...

Az idei év nagy dobása: ezeroldalas Pynchon-könyv jön magyarul

Már nem kell rá sokat várni.

...

Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Mutatjuk, hogy milyen nonfiction könyvekkel érdemes kezdeni az évet.

Olvass!
...

Mihez kezd több tucat adójogász egy uszodában? Olvasd el Gorondy-Novák Márton novelláját!

Részlet a Halandók című kötetből.

...

Milyen a háború nyelve? Olvass bele a Donbaszi sárgabarackok című verseskötetbe!

A háború a szavak jelentését is megváltoztatja.

...

Olvass bele Freida McFadden thrillerébe, amiből a The Housemaid című film készült!

Mi az ára valójában egy háztartási alkalmazottnak?

A hét könyve
Kritika
A remény termék, és mi megvesszük – így olvastuk Krasznahorkai új regényét a Nobel-díj tükrében
„Kalandként indult, elköteleződés lett belőle” – hogyan gondolta újra Kolosi Tamás a könyvkiadást?

„Kalandként indult, elköteleződés lett belőle” – hogyan gondolta újra Kolosi Tamás a könyvkiadást?

A múlt héten elhunyt üzletemberre Nyáry Krisztiánnal emlékeztünk.

„Sokszor látom Adyt és Esterházyt a Három Hollóban beszélgetni” – a német irodalomtörténész, aki felpezsdítette a kávéházi életet

„Sokszor látom Adyt és Esterházyt a Három Hollóban beszélgetni” – a német irodalomtörténész, aki felpezsdítette a kávéházi életet

Hogyan szeretett bele Wilhelm Droste a magyar irodalomba? Interjú.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Minden a Heated Rivalry-ről fog szólni? Ez várható 2026-ban a BookTokon!

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

„Kalandként indult, elköteleződés lett belőle” – hogyan gondolta újra Kolosi Tamás a könyvkiadást?