Kipróbáltuk a legújabb AI-őrületet: akciófigurákat varázsoltunk a magyar írókból

Sokkal körülményesebb vállalkozás volt, mint gondoltuk, de mi is felültünk a legújabb trendre, és megkértük az AI-t, hogy akciófigurákat varázsoljon a magyar írókból, költőkből. Mutatjuk az eredményt!

sza | 2025. április 12. |

Ha az elmúlt napokban elkerült volna titeket (bár ezen nagyon meglepődnénk, mert a közösségi médiát egyik pillanatról a másikra elárasztották ezek a képek): az a legújabb AI-őrület, hogy mindenki akciófigurákat generáltat a ChatGPT-vel. Ebből a buliból mi sem akartunk kimaradni, így kipróbáltuk, hogy milyen játékokat gyárt a mesterséges intelligencia a magyar írók, költők képeiből.

Bár elég jól szórakoztunk a szerkesztőségben, amikor kidobta a gép az eredményeket, nem volt egy sétagalopp, amíg összeálltak ezek a képek.

Hosszadalmas értelmezési és nyelvtani csatározásokat vívtunk a mesterséges intelligenciával, hogy megértse, mit akarunk.

Ugyanis eléggé pontos utasításokat kell adni neki, hogy milyen környezetben, milyen tárgyak kíséretében építse fel az akciófigurákat, ráadásul igencsak hétvégi üzemmódba kapcsolt az algoritmus, nagyon hosszú gondolkodási idő után állította össze a képeket.

Kit ismersz fel?

Összvissz két órába telt, amíg 5 akciófigurát sikerült generáltatnunk, ezután fel is adtuk a játékot. Íme a kísérlet eredménye: felismeritek, hogy kik szerepelnek a műanyag borítás alatt? Nem mindenhol szerepel ám az illető neve!

-

-

Jó, segítünk:

Persze, amikor nem az AI-jal generáltatunk képeket, akkor fontos hírekről és eseményekről írunk, amelyek a mesterséges intelligenciáról szólnak. Nemrég a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon a Mire gondolt a költő? című beszélgetésen jártunk, ahol kiderült, mit gondol a versről a költő és az AI.

De beszámoltunk arról is, hogy a Facebook mögött álló Meta könyveket lopott, hogy fejlessze a saját mesterségesintelligencia-modelljét, illetve John Scalzi sci-fi írót és kiadóját is megkérdeztük, szerintük érdemes-e használni az AI-t a könyvkiadásban.  

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

100 ezer szerzőt károsíthatott meg a mesterséges intelligencia tanulás közben

A mesterséges intelligenciával foglalkozó Anthropicot három szerző perelte be a szerzői jogok megsértése miatt.

...

Fossét sosem tudná lefordítani a mesterséges intelligencia

Miért hasonlít a hőlégballonozáshoz a Fosse-olvasás? Mikor beszél vissza egy szöveg? Vajon milyen nyelven diskurál egymással Knausgård és Nobel-díjas mestere? A Fosse, a lírikus című beszélgetésen jártunk.

...

Paul McCartney mesterséges intelligenciával készítette az "utolsó Beatles-felvételt"

A technológiai segítségére azért volt szükség, hogy John Lennon hangját egy régi demófelvételről fel tudja használni egy szám befejezéséhez, írja a BBC nyomán az MTI. Könyvek hírek mellé.

SZÓRAKOZÁS
...

Az új Frankenstein nem horror Guillermo del Toro szerint

Frankenstein a horrort inkább egy jó apa-fiú beszélgetésre cserélni az új feldolgozásban. Guillermo del Toro a Cannes-i filmfesztiválon beszélt hamarosan megjelenő adaptációjáról. 

...

Az AI szerint így néznének ki a valóságban a Harry Potter-karakterek

Az AI segítségével most megnézheted, hogy néznének ki a valóságban a kedvenc szereplőid.

...

Mi az a Harcosok klubja, és mit kell tudni róla?

A Harcosok klubja, bár sose ment ki a divatból, a kormány hatására hirtelen megint nagyon népszerű lett, viszont talán nem mindenki emlékszik, hogy miről is szól ez a kultikus regény/film. 

...

Az erdő csodákat művel: 4 izgalmas kötet a Zöld könyv podcast könyvajánlójában

...

Az erdő gyógyít és kisimít – ezért töltsünk minél több időt a természetben!

...

Mohácsi Balázs: A szakmánk szerint kényszerolvasók vagyunk (Podcast)