Ha az elmúlt napokban elkerült volna titeket (bár ezen nagyon meglepődnénk, mert a közösségi médiát egyik pillanatról a másikra elárasztották ezek a képek): az a legújabb AI-őrület, hogy mindenki akciófigurákat generáltat a ChatGPT-vel. Ebből a buliból mi sem akartunk kimaradni, így kipróbáltuk, hogy milyen játékokat gyárt a mesterséges intelligencia a magyar írók, költők képeiből.
Bár elég jól szórakoztunk a szerkesztőségben, amikor kidobta a gép az eredményeket, nem volt egy sétagalopp, amíg összeálltak ezek a képek.
Hosszadalmas értelmezési és nyelvtani csatározásokat vívtunk a mesterséges intelligenciával, hogy megértse, mit akarunk.
Ugyanis eléggé pontos utasításokat kell adni neki, hogy milyen környezetben, milyen tárgyak kíséretében építse fel az akciófigurákat, ráadásul igencsak hétvégi üzemmódba kapcsolt az algoritmus, nagyon hosszú gondolkodási idő után állította össze a képeket.
Kit ismersz fel?
Összvissz két órába telt, amíg 5 akciófigurát sikerült generáltatnunk, ezután fel is adtuk a játékot. Íme a kísérlet eredménye: felismeritek, hogy kik szerepelnek a műanyag borítás alatt? Nem mindenhol szerepel ám az illető neve!
Jó, segítünk:
- Németh Gábor (nyilván, ott a neve)
- Dragomán György és Szabó T. Anna (főzőskönyv, értitek, ugye?)
- Grecsó Krisztián (személyes kedvencünk, a virágos asztalterítő nagyon emlékeztet az Apám üzent borítójára!)
- Kollár-Klemencz László (tanya, állatok, műanyag kerti szék!)
- és Simon Márton (slam poetry-s mikrofon, hideg pizza, róka!)
Persze, amikor nem az AI-jal generáltatunk képeket, akkor fontos hírekről és eseményekről írunk, amelyek a mesterséges intelligenciáról szólnak. Nemrég a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon a Mire gondolt a költő? című beszélgetésen jártunk, ahol kiderült, mit gondol a versről a költő és az AI.
De beszámoltunk arról is, hogy a Facebook mögött álló Meta könyveket lopott, hogy fejlessze a saját mesterségesintelligencia-modelljét, illetve John Scalzi sci-fi írót és kiadóját is megkérdeztük, szerintük érdemes-e használni az AI-t a könyvkiadásban.