A Helikon Margó Könyvek sorozatában megjelent Füveskert vakmerő generációs regény. Szereplői: a rendező, az író, a filozófus, a hekker és Gabi, a nő. Jelenükből és múltjukból, képzelt és józan ábrándjaikból sodródnak egységessé a regény narratív szálai. Kvázi-főhős lévén a rendező személyében és nappalijában futnak össze a történetek, tapasztalatok és flash-élmények, amelyeket egy-egy párbeszéd vagy pszichedelikus tripmaradvány idéz elő. S miközben jószerével el sem hagyjuk a rendező garzonlakásának kanapéját, a szereplőkkel együtt hol bukaresti kocsmák mélyén, hol egy hawaii orchideafarmon, hol disztópikus videojátékokban, hol pedig egy finnországi léggitár-világbajnokságon találjuk magunkat, kívül rekesztve teret és időt.
A beszélgetésben szó esett a szereplők dilettantizmusáról, arról, hogy Pán Péter-szindrómában szenvednek a hősök, akik igazából nem kezdenek el élni, mert nem képesek felnőni, rettegnek a világtól, a valóságtól. Később a Ceaușescu-korabeli emlékekről beszéltek, hiszen az 1985-ös születésű szerzőnek, bár nagyon kicsi volt, vannak képei,
emlékszik az óvodára, a poliészter egyenruhára, a boltokra, az áruhiányra is,
annak ellenére, hogy alig volt 5 éves a rendszer megszűnésekor.
A kilencvenes évek furcsaságai is szóba kerültek, elhagzott, hogy a kommunizmust felváltó vadkapitalizmus éveiben mindenki szabadon élt, de nagyon kaotikus és bizonytalan időszak is volt ez Romániában. A szerző szerint éppen ez a bizonytalanság az, ami beivódott egy egész nemzedékbe. Mindezeken túl szó esett kulturális utalásokról, sznobizmusról és arról a fejezetről is, melyet a magyar fordításban kihúzott az író.
A kötetből egy részletet már elolvashattatok a Könyvesen, a regény a hét könyve is volt nálunk; interjút is készítettünk a szerzővel, és közöltük Totth Benedek a Füveskerthez írt utószavát.
A Füveskert merész vágásokkal élő, lírai hangú, látomásos prózakötet. Andrei Dósa ágbogas pop- és magaskulturális hivatkozáshálózattal dolgozik, és utat vesztett szereplőinek beállástörténetein keresztül voltaképp a művészi indulást meséli el. Ez a hét könyve.