Borítópornó: 5+1 látványos őszi könyvborító

Borítópornó: 5+1 látványos őszi könyvborító

Borítópornó rovatunkban különleges könyvborítókra szoktuk felhívni a figyelmet. Ezúttal 5+1 olyan friss őszi könyv borítóját mutatjuk meg, amely elnyerte a tetszésünket, mert kifejező, látványos vagy vizuális szempontból izgalmas. 

Forgách Kinga | 2020. október 29. |

Halász Rita: Mély levegő

Halász Rita könyvének borítójától elakad a lélegzet. Ilyen lehet, amikor víz alá nyom egy párkapcsolat. 

Tervező: Féder Márta

Az erőszakot semmilyen szinten nem lehet elfogadni - #olvass Ott Annával - Könyves magazin

A Margó Olvasókörben szeptemberben Sofi Oksanen Tisztogatás című könyvét olvastuk. Valuskával az online beszélgetés során elmerengtünk, hogy a regény hány szálon, hány szereplő szemszögéből, milyen történelmi korszakokban beszél a nők kiszolgáltatottságáról. Az idősebb női karakter a második világháború idejéből cipeli magával traumáját, egy kihallgatás alkalmával átélt erőszakot, unokahúgát és annak testét pedig a kilencvenes évek orosz maffiózói árulják Berlinben.

Ali Smith: Ősz

Ali Smith Brexit-regényének borítója magával hozza az ősz hangulatát, színei és egymásra rakódó rétegei nagyon illenek a könyv elbeszéléstechnikájához.  

Tervező: Pintér József

Nagy-Britannia legrosszabb évei, legrosszabb évei - Könyves magazin

Nagyon ritka, hogy egy szépirodalmi mű valamely (bármely) politikai-társadalmi eseményre szinte azonnal rezonálva jelenjen meg, és ez még akkor is igaz, ha Ali Smith már jó pár évtizede tervezte az Ősz című regényét - pontosabban az Évszakok címet viselő kvartetet. Az Őszt az első poszt-Brexit-regényként szokás emlegetni, de annál sokkal több, hiszen egyszerre az elmúlás és az útkeresés könyve.

Jü Hua: Élni

Jű Hua Élni című könyvének borítójáról szinte sugárzik a fény. Életigenlő, keleties, és valamiféle elemi összetartozást sugall. 

Tervező: Hlatki Dorottya

Tisza Kata: Kékre szeretni

Az ölelés és a szorítás között vékony a határvonal. A Kékre szeretni borítója figyelemfelkeltő és nagyon passzol Tisza Kata könyvének mondanivalójához. 

Tervező: Kárpáti Róbert

Tisza Kata az érzelmi bántalmazás témáját járja körbe új regényében - Könyves magazin

Miért tévesztjük össze a bántalmazást a szeretettel? Erről szól Tisza Kata új könyve, amelyet tegnap mutattak be a Margón az Anna and the Barbies közreműködésével. Az író, társadalomkutató és coach az elmúlt években több kötetet is szánt az érzelmi bántalmazás témájának, a Kékre szeretni a sorozat negyedik, egyben záró darabja.

Kiss Tibor Noé: Beláthatatlan táj

Kiss Tibor Noé maga készítette új kötetének címlapfotóját 2019 februárjában. A Beláthatatlan táj borítóján (olvass bele ITT) jelen van a szürke kórházhangulat, de van benne valamiféle misztikum is. 

Tervező: Pintér József, Fotós utómunka: Komjáthy Zsuzsanna

Kiss Tibor Noé Pécsen lehet önmaga // Vaktérkép - Könyves magazin

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Másfélmillió oldal Magyarországon, amit most írók mutatnak meg nekünk. Városok, folyók, tavak, erdők, amiket történetek alakítanak. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép. 2020 nem valószínű, hogy sokak kedvenc éve lesz, viszont az biztos, hogy soha ennyi új tapasztalatot nem gyűjtöttünk.

Erin Morgenstein: Éjszakai cirkusz

Gyönyörű új borítóval jelent meg az Agave Kiadónál Erin Morgenstein könyve, az Éjszakai cirkusz. A regény a 2010-es évek elejének egyik legnagyobb urban fantasy szenzációja volt, most nagyon látványos és varázslatos borítót kapott. 

Tervező: Ismeretlen, nemzetközi kiadás

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Borítópornó: 10 új könyvborító, ami megvett minket

Borítópornó rovatunkban különleges könyvborítókra szoktuk felhívni a figyelmet. Ezúttal tíz olyan friss könyv borítóját mutatjuk meg, amely elnyerte a tetszésünket, mert kifejező, látványos vagy vizuális szempontból izgalmas. 

...
Nagy

Borítópornó: A Hemingway-életműsorozat

Borítópornó rovatunkban különleges könyvborítók tervezőit kérdezzük meg arról, hogyan dolgoznak, miként születnek a nagy ötletek, és milyen tendenciákat látnak a szakmájukban itthon, illetve külföldön. Ezúttal Somogyi Péterrel beszélgettünk a Hemingway-életműsorozat első két könyvéről. 

...
Nagy

Borítópornó: Jón Kalman Stefánsson – Menny és pokol-trilógia

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

Olvass!
...
Beleolvasó

Karin Smirnoff noirjában egy temetéssel válnak csak igazán sötétté a dolgok – Olvass bele!

Titkok, erőszak és szektákhoz hasonló légkör: Karin Smirnoff könyvében egy gyászoló testvérpár küzd a szeretetért és az elfogadásért. Most elolvashatsz belőle egy részletet.

...
Beleolvasó

A Petri-díjas Rékai Anett kötete egy párkapcsolat függő játszmáit mutatja be

A kamaszkor lezárásáról és az önálló élet indulásának fázisairól szólnak a Petri-díjas Rékai Anett első kötetének szövegei. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Otthonosság és idegenség Görcsi Péter debütáló regényében – Olvass bele!

Görcsi Péter első regénye Magyarországon, Angliában és Norvégiában játszódó autofikciós fejlődésregény, tele generációs tapasztalatokkal, közéleti és személyes sorsfordulókkal. Olvass bele a regénybe!

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Új podcastunk címe Ezt senki nem mondta!, a meghívott írókkal Ott Anna beszélget a gyereknevelés és az alkotás kapcsolatáról. A negyedik rész vendége Oltai Kata.

Polc

Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez

...

Denene Millner két anya és egy lány sorsán keresztül számol le a tökéletes nő mítoszával

...

Alan Moore tálalásában a képregényiparnak átható ondószaga van

...

Terézanyut felfalta és megemésztette Kovácsné

...