A talizmán első része eredetileg 1984-ben jelent meg (magyarul csak tíz évvel később), folytatása, A fekete ház pedig 2001-ben látott napvilágot. Egy podcastben arra a kérdésre, hogy az „eposzok” írása már a múlté-e, King azt válaszolta, hogy „soha ne mondd, hogy soha”. „Mielőtt meghalt, Peter küldött nekem egy hosszú levelet, melyben azt írta, hogy meg kell csinálnunk a harmadik részt, és adott egy nagyon klassz ötletet is, és nekem is volt néhány saját elképzelésem” – mondta a beszélgetésben. A Talking Scared podcast egyik epizódjának vendégeként King hozzátette, hogy a kötet várhatóan „hosszú könyv lesz”.
King azt is elárulta, hogy 2024-ben megjelenik egy új, több mint 600 oldalas történetgyűjtemény You Like It Darker címmel. Hozzátette, hogy bár nagyon ritka, hogy saját magát is megijeszti azzal, amit ír, ebben a gyűjteményben a The Dreamers című szöveg „annyira hátborzongató” volt, hogy „éjszaka nem tudott rá gondolni”. „Volt egy olyan képem egy férfiról, aki valamilyen kábítószer hatása alatt áll, kinyitja a szemét, az elfeketedik, és indák kezdenek kijönni a szemgolyójából” - mesélte. A történetre leginkább a júniusban elhunyt író, Cormac McCarthy hatott, és neki is ajánlotta a szöveget.
Az agyik legolvasottabb amerikai író azt is elmondta, hogy jelenleg a We Think Not című új könyvön dolgozik, amely Holly Gibneyről, King szeptemberben megjelenő Holly című regényének főszereplőjéről szól. Ez egyelőre egy „elég hosszú” mű, mondta a szerző, hozzátéve, hogy jelenleg „túl sok történet” van a regényben. „Úgy érzem magam, mint az őrült zsonglőr. Igyekszem az összes labdát a levegőben tartani, és nem leejteni egyiket sem.”
Miért szeretünk borzongani? Mitől jó egy horror, és mi lehet Stephen King sikerének titka? Vajon mit takarhat pszichológusszemmel a „ragyogás” képessége? Mely lélektani tényezők és hogyan kapnak szerepet King műveiben, és mit olvas ki belőlük egy praktizáló pszichológus? A Stephen King és a horror lélektana virtuális előadásán jártunk.
Arra a kérdésre, hogy mi az, ami igazán megijeszti, azt mondta, hogy a pókok, mert az „idegen” lények „teljesen elborzasztják”. „De azt hiszem, ahogy öregszem, az rémít a legjobban, hogy elveszítem a józan eszem. Az értelem az egyetlen eszközöm, ez az, amim van. Az Alzheimer-kór, a demencia, a szenilitás nem olyan dolog, amelyre szívesen gondolok, és remélem, nem is fog megtörténni velem.”
Forrás: The Guardian