Ilyen lesz a világ a klímakatasztrófa után

Az elképesztő digitális festményeiről híres Simon Stålenhag új kötettel jelentkezik, amely a The Labyrinth (A labirintus) címet kapta. A Mesék a Hurokból alkotójának apokaliptikus víziója ezúttal a klímakatasztrófa utáni időket mutatja be nekünk.

Könyves Magazin | 2020. október 29. |

A Free League Publishing bejelentette, hogy hamarosan érkezik Simon Stålenhag új kötete, a The Labyrinth (A labirintus). A posztapokaliptikus történetnek három főszereplője lesz, Matt, Sigrid és Charlie, ők igyekeznek felderíteni azt, hogy milyen lehetett a világ a nagy katasztrófa előtt. A Gizmodo most egy exluzív részletet mutatott a könyvből, amit ITT lehet megnézni.

Stålenhag leginkább a Mesék a Hurokból című könyvéről híres, amely az elsőként megjelent, közösségileg is finanszírozott artbookja volt. A Hurok egy Mälaröarna környékén található földalatti részecskegyorsító, amit a svédek az ötvenes években kezdtek el építeni. A nyolcvanas évek végére, kilencvenes évek elejére emlékszik vissza a narrátor, aki maga az alkotó.

Egy sosem volt retrovilágot alkotva hív utazásra Simon Stålenhag - Könyves magazin

Simon Stålenhagra már gyerekként olyan filmek voltak nagy hatással, mint az Alien vagy a Szárnyas fejvadász. Digitális festményein a tipikus skandináv vidék tájképeit ötvözi indusztriális, neofuturista épületekkel és gigászi űrhajókkal, robotokkal. A Mesék a Hurokból című albuma alapján az Amazon készített sorozatot.

Ezt írtuk róla:

„Memoárjában keverednek az alternatív múlt technológiai csodái Stålenhag saját, valós emlékein alapuló sztoritöredékekkel. A Hurok által érintett vidéken megmagyarázhatatlan, különös dolgok kezdenek történni, amikre a misztikum fenntartása érdekében választ sem igazán kapunk. Hogyan kerültek dinoszauruszok a környékre? Testet tud-e cserélni egy ikerpár? Hogyan került a 6. B-s Magnus Amerikába az egyik titokzatos gép segítségével? Az izgalmas események és a szemkápráztató rajzok nem mindig alkotnak igazán szerves egységet, de együtt mégis rendkívül rejtélyes, áhitattal és rácsodalkozással teli, mégis hétköznapi problémákkal terhelt hangulatot közvetítenek.”

A The Labyrinth az első hírek szerint még sötétebb világot mutat majd. Egy olyan korban járunk, amelyben egy túlvilági jelenség már elpusztította a Föld légkörét, a néhány túlélő pedig a föld alatt kénytelen tengődni.

A kötet szintén közösségi finanszírozással valósul meg, eddig 360000 dollár gyűlt össze rá. Várhatóan decemberben jelenik meg.  

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Egy sosem volt retrovilágot alkotva hív utazásra Simon Stålenhag

Simon Stålenhagra már gyerekként olyan filmek voltak nagy hatással, mint az Alien vagy a Szárnyas fejvadász. Digitális festményein a tipikus skandináv vidék tájképeit ötvözi indusztriális, neofuturista épületekkel és gigászi űrhajókkal, robotokkal. A Mesék a Hurokból című albuma alapján az Amazon készített sorozatot.

...

Tíz tény a tinédzserről, aki miatt jobban figyelünk a klímakatasztrófára

...

Honnan származnak a klímaválsággal kapcsolatos narratíváink?

Polc

Egy idióta zaklatóval is együtt lehet érezni – Virginie Despentes MeToo-regényéről

...

Papp-Zakor Ilka egy autista fiú történetében mutatja meg, hogyan kell összeszorított fogakkal szeretni

...

Evelio Rosero kolumbiai háborújában nincsenek oldalak, csak népirtás

...

Richard Osman új krimije: amikor egy após az egyedüli fegyver az influenszer-gyilkos ellen

...
...

A feminista író, akit a fasiszták el akartak törölni, Elena Ferrante pedig újra felfedezte

Alba de Céspedes a 20. századi olasz irodalom egyik kiemelkedő alakja: küzdött a fasizmus ellen, baloldali és feminista nézeteit írásaiban sem titkolta. Börtönbe zárták, bestseller könyvét betiltották, ma pedig talán népszerűbb, mint valaha – ez pedig részben Elena Ferrante érdeme.

Szerzőink

...
Szabolcsi Alexander

A 18. századi „olvasási járvány”, ami öngyilkosságokhoz vezetett

...
bs

A spiritualitás fogja megoldani az ökológiai válságot? – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

...
Borbély Zsuzsa

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog

...

Puskás Panni: Az első novellámat remegve küldtem el az Élet és Irodalomnak

...

Ismernünk kell a Földet, hogy változtatni tudjunk – a Zöld könyv podcast könyvajánlója

...

Ezeket te is megteheted a Föld védelméért – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel