Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
7 könyv, amit olvass el, mielőtt bemutatják a belőle készült filmet
Népszerű krimik, sci-fik, romantikus regények alapján készült filmekből sosincs hiány. Hét könyvet ajánlunk most.
Simon Stålenhag: A technológia a túlélés eszköze lehet, de meg is ölhet minket
Kérdeztük a műveiben fellelhető gyerekkori emlékekről, arról, hogy lehet valami egyszerre retro és futurisztikus, hogyan kapcsolódik könyve az E.T-hez és azt is megtudhatjuk, szerinte mi kell ahhoz, hogy megbirkózzunk a klímaváltozással. Interjú.
Ilyen lesz a világ a klímakatasztrófa után
Az elképesztő digitális festményeiről híres Simon Stålenhag új kötettel jelentkezik, amely a The Labyrinth (A labirintus) címet kapta. A Mesék a Hurokból alkotójának apokaliptikus víziója ezúttal a klímakatasztrófa utáni időket mutatja be nekünk.
5 kérdés, amit a koronavírus hozott az olvasásba - Maradj otthon #30
Mi történik az ekönyvekkel a koronavírus után? Meddig olvasom bele a járványt bármibe? Sirokai Mátyás és a pandémia? Ki Elena Ferrante? Létezhet jó adaptáció? Valuska László otthon maradt és elgondolkodott a kérdésein.
Retrofuturista svéd vidékre kalauzol a Mesék a Hurokból - Összekötve Molnár Bertával
Molnár Bertával, a Mesék a Hurokból fordítójával, többek között a mű posztindusztriális világot és svéd vidékét ötvöző újszerűségéről, a kép és a szöveg sajátos viszonyáról beszélgettünk az Összekötve műsorában.
Egy sosem volt retrovilágot alkotva hív utazásra Simon Stålenhag
Simon Stålenhagra már gyerekként olyan filmek voltak nagy hatással, mint az Alien vagy a Szárnyas fejvadász. Digitális festményein a tipikus skandináv vidék tájképeit ötvözi indusztriális, neofuturista épületekkel és gigászi űrhajókkal, robotokkal. A Mesék a Hurokból című albuma alapján az Amazon készített sorozatot.