Előbbi a kocka feltalálásáról – és feltehetően részben a most 76 éves Rubik Ernő életének egy részéről – szól majd, de a történet kitér majd arra is, hogyan lett világsiker a Rubik-kockka.
A Hyde Park emellett az NBC amerikai tévécsatornán futó The Wall (A Fal) vetélkedő készítőjével, a Glassman Mediával közösen egy, a Rubik-kockán alapuló tévéműsoron is dolgozik.
Rengeteg rövid hírt olvasunk, a könyvek viszont segítenek más-más nézőpontból értelmezni a hírek mögötti világot. A post-truth korszakában mi a könyvekhez fordulunk, hogy jobban értsük a körülöttünk lévő világot. Ha még több könyv érdekel a hírekhez kapcsolódva, kattints ide>>
A Hyde Park elnök-vezérigazgatója, Ashok Amritraj, aki producerként ténykedik majd a Rubik-film mellett, korábban olyan mozikon dolgozott, mint a A szellemlovas 2. – A bosszú ereje Nicolas Cage-dzsel, a Megérzés Sandra Bullockkal, vagy a Kék Valentin Michelle Williamsszel és Ryan Goslinggal.
A Rubik-kockával a világon már egymilliárdan játszottak és kulturális jelenséggé vált. Rubik Ernőnek tavaly ősszel jelent meg a könyve, A mi kockánk (egyből tizenegy országban adták ki). A világpremiert Budapesten tartották, akkor azt mondta: „Nem akartam ismeretterjesztő könyvet írni a kocka matematikájáról, nem vagyok matematikus, kívülállóként vonzódtam ehhez a világhoz.” Arról is beszélt, hogy önmagát nem tartja feltalálónak, mert szerinte az ember inkább megtalál elemeket, amikből új dolgokat hozhat létre: „Nem a semmiből való teremtésről van szó a feltalálásnál, igaz ez az összes alkotói munkára”.
Rubik Ernő a októberben a Margó Irodalmi Fesztiválon is mesélt a kockáról és a könyvről. Akkor elmondta, hogy a kocka a magyar iparművészeti főiskolán született (ma: MOME), ahol egy posztgraduális képzésen vett részt. Az ősmodell olyan is meg nem is, mint a mai, hiszen más volt az anyaga, valamivel nagyobb volt, a sarkai le voltak vágva, és nem szerepeltek rajta színek. Rubikot akkor még inkább a konstrukció foglalkoztatta, a rejtvénytartalma később jött. Azt is elárulta, hogy szerinte a kocka története olyan, mint egy kép vagy egy szobor, amit az alkotó valamilyen indíttatásból létrehoz, és az utána elindul a maga útján.