Könyv jelenik meg az Utódlást inspiráló médiamágnásról

ro | 2023. augusztus 28. |

A Trump-könyvet jegyző Michael Wolff célkeresztjébe újabb vitatott megítélésű személy került, hamarosan megjelenő új könyve ugyanis az ausztrál-amerikai Rupert Murdoch-ról és az általa alapított Fox Newsról szól. Már a kötet címe is beszédes (The Fall: The End of Fox News and the Murdoch Dynasty ~ A bukás - A Fox News és a Murdoch-dinasztia vége), és a Henry Holt kiadó szerint ebben Wolff előrevetíti, hogyan áldoz majd le - szerinte - elkerülhetetlenül az amerikai kábelcsatorna csillaga.

A kötet szeptember 26-án jelenik meg Amerikában, és az előzetes ígéretek szerint olyan témákra is kitér benne Wolff, minthogy miként csatázott Donald Trump a Foxszal, megvilágítja - a Magyarországon is épp a napokban járt - Tucker Carlson kirúgásának körülményeit, és az olvasók részleteket tudhatnak meg arról is, hogyan harcoltak a kontroll megszerzéséért a Murdoch család tagjai.

Utóbiról némi fogalmuk lehet az Utódlás című HBO-sorozat rajongóinak, amit nagyban inspirált a Murdoch család ténykedése és folyamatos belső csatározása. Angolul se szeri, se száma azoknak a cikkeknek, amelyek arról szólnak, milyen egyezések vannak Murdoch-ék és a sorozatbeli Roy család között (például ITT meg ITT), és ha csak a töredéke igaz annak, amit a sorozat ábrázolt, már az is elég meredek.

Mi köze az Utódlásnak egy Pulitzer-díjas amerikai költőhöz?

Hétfőn véget ért az utóbbi idők egyik legjobb tévésorozata, az Utódlás, amit sokan sok szempontból elemeztek már, de mintha a költészeti perspektíva eddig kimaradt volna. Pedig nagyon is van lírikus kapcsolódása a sorozatnak, egy konkrét vershez legalábbis.

Tovább olvasok

Michael Wolff már a Trump-könyvvel (Tűz és düh) nagyot gurított: 2018-ban a megjelenést követő három hétben 1,7 millió példányt adtak el a kötetből (ebben a printen kívül benne volt az e-könyv és a hangoskönyv is), Wolff bevétele pedig elérte abban az évben a 13 millió dollárt, ami akkor a leggazdagabb írók közé juttatta:

A Trump-könyv a leggazdagabb szerzők közé katapultálta Michael Wolffot
Tovább olvasok

Forrás: Kirkus

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Egymillió példányt nyomnak a Trumpról szóló botránykönyvből

...
Beleolvasó

Zelenszkij nem sejthette, hogy a Trump elleni eljárás egyik kulcsfigurája lesz

Akárhogyan alakul is az orosz-ukrán háború, az már biztos, hogy Volodimir Zelenszkij ezeknek a baljós, új időknek jelentős alakjaként kerül be a történelemkönyvekbe. A róla szóló életrajz a gyerekkorától a háborúig meséli el életútjának legfontosabb állomásait. Olvass bele!

...
Hírek

Donald Trump legalább 12 újságírónak nyilatkozik a róla készülő könyvekhez

Donald Trump volt amerikai elnök legalább tizenkét újságírónak fog interjút adni azokhoz a könyvekhez, amelyek az elnökségéről szólnak majd.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.

A hét könyve
Kritika
Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe
...
Kritika

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

A másik ember belénk ívódott nyomairól szól a svéd Ia Genberg Részletek című regénye, melynek elbeszélője az életében fontos emberek közül négyet emel ki, és mutatja be velük való múlhatatlan kapcsolatát.  

Hírek
...
Hírek

Ők a TikTok Book Awards 2024-es győztesei

...
Hírek

Donald Trump felesége is beszáll a Trump család memoárbulijába

...
Hírek

Magyar Péterről és a Tisza Pártról ír könyvet Bódis Kriszta

...
Beleolvasó

Kamala Harris első nagy beszédét igazán erősre írták, csak aztán nem azt mondta el

...
Hírek

A Büszkeség és balítélet sztárja meglepő dolgot árult el Mr. Darcy szerepéről

...
Gyerekirodalom

Eva Mendes gyerekkönyve mindazoknak szól, akik szorongtak már valaha