Egymillió példányt nyomnak a Trumpról szóló botránykönyvből

.konyvesblog. | 2018. január 10. |

(Kép forrása)

A könyvespolcok két kézzel kapnak a Trump vezette Fehér Ház kulisszatitkait – állítólag – kiszivárogtató botránykönyv, a Fire and Fury után, főleg azután, hogy az amerikai elnök ügyvédei levélben szólították fel az amerikai kiadót, hogy hívja vissza a kötetet. Ezzel viszont éppen ellentétes hatást értek el, és minden eddiginél nagyobb érdeklődést generáltak a könyv iránt. A Henry Holt kiadónak persze esze ágában sem volt meghátrálni, ehelyett az eredeti keddi időpont helyett már múlt pénteken megjelentette a könyvet. Utóbbiból eredetileg 150 ezer példányt terveztek nyomtatni az Egyesült Államokban, ám akkora volt az érdeklődés, hogy a boltok már az értékesítés első napján kifogytak Michael Wolff könyvéből.

A könyvről az Indexen olvashat bővebben itt és itt

A New York Times szerint a rendelések száma mára elérte az egymilliót, az Amazonon pedig jelenleg kifogytak a keményfedeles kiadásból. Nem túl meglepő módon per pillanat ez a legnépszerűbb könyv az oldalon. A legnagyobb londoni Waterstones-bolt munkatársa is azt mondta, hogy hatalmas az érdeklődés, és a Fire and Fury a politikai könyvek között az év legnagyobb dobása lehet. Az biztos, hogy az amerikai kiadó már jelezte Trump ügyvédeinek, hogy nem kívánják leállítani a kiadást, a könyvet nem fogják visszahívni, és nem készülnek bocsánatkérésre sem. A kiadó jogászai szerint a nekik küldött levél egyetlen olyan megállapítást sem tartalmaz, amely arra utalna, hogy a könyv ténybeli tévedést tartalmazna vagy rágalmazna. Az ügyvédi levél szerintük a legitim kritikát akarja elhallgattatni.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.