Donald Trump legalább 12 újságírónak nyilatkozik a róla készülő könyvekhez

Donald Trump legalább 12 újságírónak nyilatkozik a róla készülő könyvekhez

Donald Trump volt amerikai elnök legalább tizenkét újságírónak fog interjút adni azokhoz a könyvekhez, amelyek az elnökségéről szólnak majd.

ro | 2021. március 19. |

Donald Trump várhatóan elég sok interjút fog adni a jövőben, a Politico információi szerint legalább tizenkettőt, mégpedig olyan újságíróknak, akik a Trump-adminisztráció idejéről készülnek könyvet írni. A dolog pikantériája, hogy az újságírók között több olyan is lesz, akiket Trump korábban többször élesen kritizált - köztük van például a Tűz és düh című Trump-könyv írója, Michael Wolff is.

A volt elnök tanácsadója, Jason Miller mindenesetre annyit mondott, hogy Trump több készülő könyv "sztárja" lesz, és bár részletekbe nem volt hajlandó bocsátkozni, szerinte nagy magabiztossággal kijelenthető, hogy az ex-elnök továbbra is a legnagyobb név a politikában és mindenki vele akar interjúzni.

Omarosa Manigault Newman, Trump egykori segítője, aki ugyancsak megírta már a maga könyvét a korábbi elnökségről, némileg szkeptikusabb hangot ütött meg. Szerinte Trump nem hisz a "no komment" fogalmában, és úgy érzi, a közönségnek mindig lesz egy része, amely vele szimpatizál. Így aztán őt magát nem is lepte meg, hogy a volt elnök vállalkozott ezekre az interjúkra, bizonyára abban a hiszemben, hogy majd manipulálhatja és befolyásolhatja az újságírókat.

Forrás: Kirkus

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Egy új könyv szerint Donald Trumpot a KGB nevelgette

Megdöbbentő teóriával állt elő egy korábbi orosz ügynök, Jurij Svec (Yuri Shvets) Donald Trumppal kapcsolatban: egy új könyvben, amelynek címe  American Kompromat.

...

Amerikában nyílt levélben tiltakoznak egy esetleges Trump-memoár ellen

Az amerikai ex-elnökök rendszerint könyvet írnak a mandátumuk lejárta után, viszont az amerikai kiadói szakmában sokan tiltakoznak az ellen, hogy Trumpnak memoárja jelenhessen meg.

...

Trumpnak még főhet a feje egykori tanácsadója könyve miatt

Bár az amerikai elnök stábja bírósági úton akarja megakadályozni a megjelenését, politikai körökben már most hatalmas érdeklődés övezi John Bolton egykori nemzetbiztonsági tanácsadó könyvét.

Kiemeltek
...

„A sorsszerűségről beszél” – Biró Zsombor Aurél kedvenc regényéről mesél az Alkotótárs podcastben

Azt is elárulta, mi számára a „komfortkönyv”, amelyet szívesen újraolvas.

...

Hogyan mesélhető el Albert Camus klasszikusa a rasszizmus felől? – Az idegen című filmről

Melankolikus, fekete-fehér filmen tért vissza Camus klasszikusa: megnéztük Az idegent.

...

Grecsó Krisztián 50: tíz érdekesség az íróról a „sztárcsináló gépezettől” a családregényig

Hogyan érkezett meg az irodalomba Grecsó Krisztián? És melyik a legjobb könyve?

A hét könyve
Kritika
Jár-e megbocsátás a pedofiloknak? – Böszörményi Márton Fenevad című regényéről
Krasznahorkaizás: Út a leégett gyulai háztól a Nobel-díjig

Krasznahorkaizás: Út a leégett gyulai háztól a Nobel-díjig

200 oldal krasznahorkaizás, bolyongás a Nobel-díjas életműben: itt a Könyves Magazin új kiadványa! 

...

Életre szóló szerelem és igazságos világ csak a mesékben létezhet – Török Ábel a TBR podcastben

...

Harag Anita: Én mindig novellákat akartam írni // Alkotótárs podcast II.

...

Társadalmi tabu még, ha valaki szingli? És mennyire botrányos az Onlyfans? Kibeszélő!

Mit olvas most a Könyves csapata? – autofikciós őrülettől a baszk mágikus realizmusig

Mit olvas most a Könyves csapata? – autofikciós őrülettől a baszk mágikus realizmusig

A Könyves Magazin szerkesztősége elárulja, milyen könyvekkel tölti épp az idejét.

Szerzőink

Tóth Marcsi
Tóth Marcsi

Tóth Marcsi: Hangulati göndör

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Ha Krasznahorkai László olvasni kezd, megdörren az ég és elered az eső

Olvass!
...

Da Vinci örökségének átkát csak úgy lehet feloldani, ha megfürdetünk egy lovat? – Olvass bele Csabai László novelláskötetébe!

Egy furcsa, kígyófejes gyűrű, ami lehet, hogy átkozott. De mi köze ennek a héber nyelvhez és a lovakhoz?

...

„Az apám lányát akarták hallani mindig” - Olvass bele Tüdős Klára legendás divattervező memoárjába!

A 20. század legendás divattervezőjének memoárja, amely 20 éven keresztül íródott. Olvass bele!

...

A 19. század Lisszabon csillogása mögött egy hanyatló korszak bújik meg – Olvass bele a portugál irodalom klasszikusába!

A századforduló öröme és gazdagsága láthatatlanul teszi tönkre egy család életét. Olvass bele!