A Trump-könyv a leggazdagabb szerzők közé katapultálta Michael Wolffot

.konyvesblog. | 2018. december 13. |

A Forbes rendszeresen elkészíti a leggazdagabb szerzők listáját, melyen évek óta nincs nagy mozgás, így az első helyet most is a bestseller-gyáros James Patterson, a másodikat a Harry Potter-univerzumot megteremtő, és az elmúlt években legendás állatokban utazó J.K. Rowling foglalja el, míg harmadik helyen Stephen King található. A listán évek óta szinte bérelt helye van az igazságügyi thrillerek nagymesterének, John Grishamnek, vagy a szupernépszerű ifjúsági sorozatairól ismert Rick Riordannek.

Persze mindig vannak újoncok, akik egy-egy felkapott kötetnek köszönhetően tudnak felkerülni a kőgazdag írók listájára – pár éve közéjük tartozott A lány a vonaton című regényével nagyot gurító Paula Hawkins, ám őt hiába keresnénk most a 2018-as listán, új szereplőként ott van helyette Michael Wolff, aki idén a Tűz és düh című könyvében teregette ki a Trump-adminisztráció szennyesét (ITT bele is tudtok olvasni). A könyvből a megjelenést követő három hétben 1,7 millió példányt adtak el (ebben a printen kívül benne van az e-könyv és a hangoskönyv is), Wolff bevétele pedig elérte a 13 millió dollárt, ami a lista hetedik helyére volt elég.

A legjobban kereső írók 2018-as listája a Forbes szerint:

1. James Patterson 86 millió dollár
2. JK Rowling 54 millió dollár
3. Stephen King 27 millió dollár
4. John Grisham 21 millió dollár
5. Jeff Kinney 18,5 millió dollár
5. Dan Brown 18,5 millió dollár
7. Michael Wolff 13 millió dollár
8. Danielle Steel 12 millió dollár
8. Nora Roberts 12 millió dollár
10. Rick Riordan 10,5 millió dollár
10. EL James 10 millió dollár

 Forrás: Forbes

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.