A Kampókézzel történelmet írt egy fekete rendező

Nia DaCosta lett az első fekete és nő rendező, akinek a filmje az első helyen nyitott az aktuális észak-amerikai jegybevételi sikerlistán, írja a BBC.

sa | 2021. szeptember 01. |

A Kampókéz az 1992-es filmet gondolta újra, ami a horrorszerző Clive Barker története nyomán egy olyan halott gyilkosról szól, akit azzal lehet megidézni, ha a nevét tükörbe nézve ötször kimondják. DaCosta filmjében Yahya Abdul-Mateen II alakítja a művészt, aki azzal próbál kilábalni az alkotói válságából, hogy a Kampókéz-mendemondák nyomába szegődik. Mondanunk sem kell, hogy ezt hamar megbánja.

DaCosta filmje az első hétvégén az amerikai és a kanadai mozikban összesen 22 millió dollár bevételt termelt, ami majdnem ugyanannyi, mint amennyibe az elkészítése került. Az új Kampókéz társírója és producere Jordan Peele, aki a Tűnj el! című társadalomkritikus horrort készítette.

A 31 éves DaCostának ez a második filmje, jelenleg pedig a 2019-es Marvel Kapitány folytatásán dolgozik.

A Kampókéz sokkal jobban nyitott a pénztáraknál, mint számítottak rá. A járvány alatti trendekkel ellentétben egyelőre csak mozikban látható, streamingen nem, viszont a déli államokban pusztító Ida hurrikán miatt arrafele elmaradtak a nézők.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Miért nincs magyar horrorirodalom?

Írásban kérdeztük a Légszomj című magyar horrorantológia szerkesztőjét, vajon miért nincs még magyar horrorirodalom, és mit lát, miből épülnek éppen az alapjai.

...

Simán lehetne Magyarország is horrornagyhatalom

Hiánypótoló kötetben olvashatunk 15 magyar horror- és weirdnovellát, ami bemutatja, hogy a rémirodalom sokfélesége túlmutat a megszokott sablonokon. Ráadásul a magyar közegben is nagyon jól működik.

...

Extrém mészárosok a Túlvilágról

TAVASZI MARGÓ
...

„Ünnepeljünk, én azt mondom” – ilyen lesz április 11-én a költészet napja a Tavaszi Margón

Megkérdeztünk néhány fellépőt, hogy miért jó verset olvasni, és mit ajánlanának a „kezdőknek”.

...

„Nekem is hiányzik Cseh Tamás szellemisége, de ezek másfajta dalok” – ünnepeld te is Bereményi Gézát a Margón!

Bereményi-legendárium a Tavaszi Margón: Cseh Andrást kérdeztük.

...

Tavaszi Margó: még 10 könyv, amit nem érdemes kihagynod

Könyvekkel hangolódunk a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválra.

SZÓRAKOZÁS
...

Nézz Tarr Béla-filmeket a Cirkóban május elején!

Az ötnapos esemény során Tarr Béle teljes nagyjátékfilmes életművét műsorra tűzik. Ne hagyd ki!

...

„Irdatlan állapotok vannak” – itt a Bödőcs-regényből készült animáció előzetese!

„Mik a legszebb szavaink? Édesanya és éleslőszer!” – hangzik el a Bödőcs Tibor szövege alapján készült animációban.

...

Nem elég sikeres, de mégis folytatják A hatalom gyűrűi sorozatot

Drága, nem kíváncsiak rá elegen, mégis folytatják.

Kiemeltek
...

Pál Márton a család születéséről: Nem egyetlen pillanat, hanem folyamat

Olvasd el Pál Márton írását az Ezt senki nem mondta! bookazine-ból, amelyben elmeséli, hogyan lettek család.

...

Ti méltók vagytok-e már megdögleni? – Olvass bele Fehér Renátó regényébe!

Te együtt tudsz érezni valakivel, aki merényletre készül?

...

Spiró György 80 éves – „Engem a történelem sose érdekelt”

„A valóság utoléri az irodalmat” – hangzott el a 80 éves Spiró György estjén a Müpában. 8 érdekességet hoztunk.

...

Mrs. Dalloway: A tökéletes háziasszony magánya – A nő hétszer (2.)

...

„Az életre szóló szerelem nem biztos, hogy kapcsolatként is működik” – László Viktória a TBR podcastben

...

Zilahi Anna: Kimozdulni abból a meggyőződésből, hogy az ember a világ közepe

A hét könyve
Kritika
Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát
Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

Száz vers, 100 év és egy család több generációnyi története háborúban és békében. Terék Anna verses regénye, a Jég a hét könyve. 

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

Podcast Vida Kamillával, akinek most jelenik meg új verseskötete, a Demográfiai csúcs.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

„Ünnepeljünk, én azt mondom” – ilyen lesz április 11-én a költészet napja a Tavaszi Margón

Valuska László
Valuska László

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát