A tavalyi évben a nyomtatott szépirodalom eladásai 33,3%-kal nőttek, míg Rowling eladásai 35,2%-kal emelkedtek, a Harry Potter szerzője tehát hasonlóan teljesített 2019-ben, mint maga a könyvpiac. Ehhez képest 2020 első felében kicsit lassabban, de nagyságrendileg hasonlóan, 26,5%-kal növekedtek az eladásai. Júniusban viszont – miközben a szépirodalmi eladások 31,4%-kal növekedtek – Rowlingé csak 10,9%-kal. Maga a Harry Potter-sorozat pedig még rosszabbul teljesített, a növekedés 7,7%-ra lassult.
Nyílt levélben tiltakozik Rowling, Atwood és Rushide az elnémítás kultúrája ellen - Könyves magazin
Többek közt J. K. Rowling, Margaret Atwood és Salman Rushide is aláírták azt a nyílt levelet, amely kedden jelent meg a Harper's magazinban, és amely a cenzúra terjedésére hívja fel a figyelmet. A tiltakozás célja a cancel culture elleni felszólalás, az aláírók szerint ugyanis az elnémítás csak az ellentétes véleményekkel szembeni intoleranciához és nyilvános megszégyenítéshez vezet.
Mivel J.K. Rowling a könyvpiac többi részéhez képest is rosszabb számokat produkált, joggal lehet azt gondolni, hogy mindennek köze lehet az utóbbi hetek botányainak, remélhetőleg azonban még nem fog eljönni a HP-korszak vége. Ha más nem, talán az új gyerekkönyve, majd növelni fogja az eladásait.
Családon belüli erőszak áldozata volt Rowling - Könyves magazin
A transzneműekre tett megjegyzéseit sokan felháborodással fogadták, J.K. Rowling ezért egy esszében akarta tisztázni, miért érezte szükségét, hogy megnyilvánuljon a születési és a társadalmi nemmel kapcsolatban. Az írásból egyebek mellett az derült ki, hogy évekkel ezelőtt szexuális bántalmazás áldozata lett. Az egész úgy kezdődött, hogy J.K.
Forrás: Variety