Bár már több mint huszonhat év telt el azóta, hogy műsorra tűzték a Jóbarátok első epizódját, és tizenhét azóta, hogy befejeződött a sorozat, Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler és Ross története iránt még mindig hatalmas az érdeklődés. Áprilisra a Jóbarátok-rajongóknak két jó hír is jut: az egyik, hogy a sorozat a jövő héttől elérhető lesz az HBO GO-n, a másik pedig, hogy a héten már forgatják a Friends Reuniont, amiben visszatérnek a szereplők, hogy kiderüljün, mi történt velük a sorozat befejezése óta.
Az utóbbi időben több könyv is megjelent a Jóbarátokról, mi Saul Austerlitz kötetét ajánljuk a témában, A Jóbarátok-generációt. Az újságíró nem kisebb feladatba vágta a fejszéjét, minthogy megírja a sorozat történetét. De nemcsak azt, hogy a főszereplőket alakító színészek hogyan váltak világsztárokká, hanem azt is, kik voltak az ötletgazdái a hat barát történetének, hogyan dolgoztak a forgatókönyvírók éjt nappallá téve a poénokon, kik ültek a rendezői székben, és mi lehetett a titka a nem szűnő sikereknek.
A könyvről ezt írtuk:
„A Jóbarátok-generáció két oldalról vizsgálja a sorozatot: egyrészt interjúkon keresztül jár utána annak, hogy a készítők közül ki hogyan élte meg a folyamatot, ahogy az első ötletektől egészen a világsikerig vezetett a Jóbarátok útja; a másik pedig, hogy mik lehettek azok a tényezők, amelyek miatt ennyire nagy rajongótábora és nem múló sikere lett. Austerlitz elmélete szerint az egyik tényező a fentebb említett szemlélet volt, miszerint fiatalok köré szervezték a sorozatot és a felnőtté válás folyamatát, problémáit temazitálták benne, ami nemcsak magukat a huszonéveseket érdekelte, hanem mindazokat is, akik nosztalgiát éreztek a fiatalkoruk iránt.”
Ebben a cikkben 5 izgalmas kulisszatitkot mutattunk a Jóbarátok-könyvből.