Így néznének ki a legjobb filmek klasszikus könyvként

Izgalmas sorozatot álmodott meg Matt Stevens illusztrátor: a Good Movies as Old Books elnevezésű projektjében kedvenc filmjeit képzelte el régi könyvént, azaz megpróbálta kitalálni, hogyan nézne ki a 100 kedvenc filmjének borítója. (Nálunk Müller Péter grafikus kezdett hasonló kihívásba nemrég) Mutatjuk, hogy festene régi, puhakötésű könyvként a Robotzsaru, a Karate kölyök, vagy éppen a Becstelen Brigantyk.  

Könyves Magazin | 2020. május 22. |

A tervező a két kedvenc médiumát akarta összekapcsolni ezzel a sorozattal, amelyben a filmek címéből lett könyvcím, és a rendező neve került a szerző helyére. Stevens azt nyilatkozta, hogy a saját alkotói válsága miatt kezdett bele az ötlete megvalósításába, amely számára nagyon jó gyakorlat volt, hogy új technikákkal tudjon kísérletezni. A végeredmény rengeteg izgalmas borító lett. Olyan filmeket láthatunk viszont régi könyvként, mint a John Wick, a Közönséges bűnőzők, vagy a Fargo. További borítókért érdemes nézegetni Matt Stevens Instagram-oldalát. 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good movies as old books / 63 Kickstarter link in bio

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good Movies as Old Books / 61 NOW LIVE ON KICKSTARTER! Link in bio

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good movies as old books / 58

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good movies as old books / 45

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good movies as old books / 39

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Good movies as old books / 29

Matt Stevens (@mattstevensclt) által megosztott bejegyzés,

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Ilyen borítókat generáltok ti!

A hét elején egy szuper borítógenerátort ajánlottunk nektek. Most eljött az igazság pillanata, közreadjuk, milyen újragondolt könyvborítókat kaptunk tőletek!

...
Hírek

Magyar írók regényborítóit tervezi újra egy grafikus

Egy magyar grafikus egy 30 napos kihívás keretében újratervezi híres magyar regények borítóit. Tíz már elkészült, köztük Örkény, Nádas és Szabó Magda újragondolt borítói.

...
Hírek

Készítsd el a saját Penguin-könyved ezzel a szuper borítógenerátorral!

Mutatjuk, hogy festenének a magyar klasszikusok, ha a nagymúltú brit kiadó megjelentetné őket! Küldjétek el ti is a saját borítóterveiteket!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

Polc

Nem a nagy háború, hanem a barátod halála avat felnőtté

...

Az árulást a legnehezebben saját magának bocsátja meg az ember

...

Ménes Attila regényében egy ír úr meséli el a romlásnak indult magyarság történetét

...

McCarthy sötét világában a szerelem és a zsenialitás sem képes világot gyújtani

...
Olvass!
...
Beleolvasó

Ughy Szabina novelláiból kiderül, hogy milyen áron válhat láthatóvá egy nő

Milyen árat kell fizetni egy nőnek, hogy szépnek, egészségesnek tűnjön? Ughy Szabina elbeszéléseiben a nők számára az önmagukra ismerés, testük és szellemük újrafelfedezése alapélmény. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Ali Smith-nél két testvér próbálja túlélni a legrosszabb időket

Az Évszak-kvartett befejező részében a skót író ismét jelenünk legégetőbb kérdéseit vizsgálja, miközben a világ lassan karanténba zárul. Olvass bele a Nyárba!

...
Beleolvasó

A gazdag kisvárosban a barátság látszata mögött gyilkos indulatok fortyognak

Jeneva Rose regénye egy amerikai kisvárosba vezet: Buckhead a drága autók, hatalmas házak és álságos barátságok helye. Az itt élő nők közül vajon ki lesz elég okos ahhoz, hogy túlélje Buckheadet - és ki végzi holtan? Olvass bele!

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Bognár Péter: Az unokatestvérek bosszúja

„…egy pillanatra az őz jutott szembe, mert hiszen mégiscsak az őz okozta a galibát, az őz, amely az autó reflektorának fénycsóvájában hirtelenjében torzszülöttnek és vámpírnak látszott lenni, és amely hosszan nézett rám, egészen addig, míg félre nem kaptam a kormányt...” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a kilencedik rész.

...
Nagy

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

Kik, mikor, kikre és miért mondták azt, hogy ködlovag? Ludmán Katalinnal, „A rejtelem volt az írósága…” szerkesztőjével beszélgettünk. Szóba kerültek Schöpflin, Márai vagy Mészöly Miklós „ködlovagozásai”, Hazai Attila prózája és Hajnóczy szöveguniverzuma, továbbá kiderült, hogy hungarikum-e a ködlovagság.

...
Kritika

„A világ egy hidegvizes medence” – Felnőtté válás gyásszal, öngyilkossággal, szerelemmel

Elena Ferrante Nápolyi regényeit idéző atmoszféra és történetvezetés jellemzi A tó vize sohasem édes című könyvet, bár ezúttal egy Róma környéki kisváros a helyszín, ahol a fiatal főhős-elbeszélő története zajlik. Az olasz író harmadik, díjnyertes regényét több mint húsz nyelvre fordították le. 

...
Nagy

Ma már világirodalmi klasszikusok, de ki sem akarták adni őket

A kilencedik alkalommal meghirdetett Margó-díj támogatója, az Erste idén először különdíjjal jutalmazza azt a rövidlistás szerzőt, aki saját történetével vagy prózájával példaként szolgál a #higgymagadban faktorra. Cikkünkben négy híres, mára klasszikussá vált szerzőt mutatunk be, akik hittek magukban annyira, hogy ne futamodjanak meg a visszautasítások miatt.

...
Nagy

Karinthy a Micimackót akkora szenzációnak érezte, mint „Mikimauz” megjelenését

Magyarországon a Micimackó Karinthy Frigyes fordításában lett borzasztóan népszerű. De hogyan bukkant az író Milne gyerekkönyvére, ő maga mit gondolt a kötetről, és milyenek voltak a korabeli kritikák? Cikkünkben ennek járunk utána.

...
Nagy

Nem kell mindent megbocsátani, de ha képesek vagyunk rá, az egyfajta szupererő

Carley Fortune a pandémia alatt írta meg első, Minden elmúlt nyár című regényét, amiben arra a kérdésre keresi a választ, hogy meddig tart a kamaszkori szerelem varázsa. A szerzővel a kanadai tájról, a kamaszkori naplóírásról is beszélgettünk. Interjú.