Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Méreggel átitatott könyveket távolítottak el a Francia Nemzeti Könyvtárból
Négy arzénnal kezelt kötetet helyeztek karanténba Párizs legnagyobb könyvtárában. De hogy kerülhetett a borítóra méreg, miért amerikai tudósok vizsgálják az esetet, és hogy jön ide Umberto Eco A rózsa neve című bestsellere?
Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet! Podcastunkban mi megtesszük!
Ha már akadtál ki könyvborítón, ha csomagoltad már újságba a regényedet, akkor hallgasd meg ezt a podcastot, amiben bemutatjuk, mennyi szempontot kell figyelembe venni a tervezéskor.
Grosan Cristina komfortosan érzi magát a többnyelvűségben
Grosan Cristina, A legjobb dolgokon bőgni kell című film rendezője és társ-forgatókönyvírója, a Margó Irodalmi Fesztivál art directora volt a legújabb Margó Extra vendége, aki a többnyelvűségről, a borítótervezésről és a legszebb magyar szóról is mesélt Ott Annának.
Knausgård-nak jobban tetszik a Harcom magyar borítója, mint a többi
Magyarul is megjelent Karl Ove Knausgård egyedülálló önéletrajzi regényfolyamának utolsó kötete. A hat kötet egyedi borítót kapott, amiről most a tervezője, Pintér József árult el érdekes részleteket.
Ilyen lesz az új Sally Rooney-regény magyar kiadása
Hová lettél, szép világ címmel érkezik szeptember 7-én a magyar könyvesboltokba az új Sally Rooney-könyv.
Tényleg beköszöntött a könyvborítók új aranykora
Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet! Erről még amolyan szólás-mondásunk is van, persze főleg átvitt értelemben használjuk. A könyvpiaci trendek viszont egészen konkrétan abba az irányba terelgetnek, hogy mégis ezt tegyük.
Így néznének ki a legjobb filmek klasszikus könyvként
Matt Stevens illusztrátor elképzelte a 100 kedvenc filmjét régi, puhakötésű könyvként. A Good Movies as Old Books nevű projektjében rengeteg izgalmas borítót álmodott meg. Mutatjuk!