Magyar írók regényborítóit tervezi újra egy grafikus

Magyar írók regényborítóit tervezi újra egy grafikus

Könyves Magazin | 2020. május 14. |

Müller Péter grafikus 30 napos kihívásba kezdett, aminek a lényege, hogy minden egyes nap újratervezi valamelyik magyar szerző ismert regényének borítóját. Magáról a munkafolyamatról ezt írta:

„Nem jár egész nap ezen a fejem, de néha a legváratlanabb helyen, például vásárlás, vagy fűnyírás közben villan be egy-egy ötlet. Azt vettem észre, hogy némelyik címet jobb tovább érlelni, mintsem elkapkodni. Több olyan cím van, amit már többször hátrébb soroltam. Sőt van olyan könyvborító, ami már elkészült, akár posztolható is lenne, de nem érzem eléggé jónak, ezért még pihentetem egy kicsit.”

Az első tíz nap termését mindenesetre már közzé is tette a honlapján. Ezek között van például Bartis Attila A nyugalom című könyve, Krasznahorkai Sátántangója és Szabó Magda Az ajtó című regénye is. Várhatóan a következő napokban újabb borítókkal bővül majd a portfólió, mi most csak hármat mutatunk meg - a többiért katt IDE!

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Készítsd el a saját Penguin-könyved ezzel a szuper borítógenerátorral!

Mutatjuk, hogy festenének a magyar klasszikusok, ha a nagymúltú brit kiadó megjelentetné őket! Küldjétek el ti is a saját borítóterveiteket!

...
Nagy

Borítópornó: Marc-Uwe Kling – QualityLand

Egy rózsaszín, delfinalakú vibrátort tart egy robotkéz a könyborítón: Oláh Gáborral beszélgettünk Marc-Uwe Kling nem túl távoli jövőben játszódó QualityLand című könyvének provokatív borítójáról.

...
Hírek

Így készülnek a romantikus regények borítói

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

...
Zöld

Az írók jóval a tudósok előtt ráéreztek az agy működésére – interjú a világhírű agykutatóval

Dr. Scott A. Small Alzheimer-kutató érdekfeszítően írt arról, miért tesz jót nekünk az egészséges felejtés. Szóba került Salman Rushdie elmepalotája, a kreativitás és a MI, az alvás és a társadalmi felejtés szerepe, illetve a pszichopaták és a csimpánzok is. Interjú.

A hét könyve
Kritika
Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját
...
Nagy

Bognár Péter: Az unokatestvérek bosszúja

„…egy pillanatra az őz jutott szembe, mert hiszen mégiscsak az őz okozta a galibát, az őz, amely az autó reflektorának fénycsóvájában hirtelenjében torzszülöttnek és vámpírnak látszott lenni, és amely hosszan nézett rám, egészen addig, míg félre nem kaptam a kormányt...” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a kilencedik rész.

...
Kritika

Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját

A Füveskert merész vágásokkal élő, lírai hangú, látomásos prózakötet. Andrei Dósa ágbogas pop- és magaskulturális hivatkozáshálózattal dolgozik, és utat vesztett szereplőinek beállástörténetein keresztül voltaképp a művészi indulást meséli el. Ez a hét könyve.

Szerzőink

...
Ruff Orsolya

Rébecca Dautremer: A jó képeskönyv olyan, mint egy színházi előadás

...
Vass Norbert

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

...
Kolozsi Orsolya

„A világ egy hidegvizes medence” – Felnőtté válás gyásszal, öngyilkossággal, szerelemmel