Magyar írók regényborítóit tervezi újra egy grafikus

Magyar írók regényborítóit tervezi újra egy grafikus

Könyves Magazin | 2020. május 14. |

Müller Péter grafikus 30 napos kihívásba kezdett, aminek a lényege, hogy minden egyes nap újratervezi valamelyik magyar szerző ismert regényének borítóját. Magáról a munkafolyamatról ezt írta:

„Nem jár egész nap ezen a fejem, de néha a legváratlanabb helyen, például vásárlás, vagy fűnyírás közben villan be egy-egy ötlet. Azt vettem észre, hogy némelyik címet jobb tovább érlelni, mintsem elkapkodni. Több olyan cím van, amit már többször hátrébb soroltam. Sőt van olyan könyvborító, ami már elkészült, akár posztolható is lenne, de nem érzem eléggé jónak, ezért még pihentetem egy kicsit.”

Az első tíz nap termését mindenesetre már közzé is tette a honlapján. Ezek között van például Bartis Attila A nyugalom című könyve, Krasznahorkai Sátántangója és Szabó Magda Az ajtó című regénye is. Várhatóan a következő napokban újabb borítókkal bővül majd a portfólió, mi most csak hármat mutatunk meg - a többiért katt IDE!

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Készítsd el a saját Penguin-könyved ezzel a szuper borítógenerátorral!

Mutatjuk, hogy festenének a magyar klasszikusok, ha a nagymúltú brit kiadó megjelentetné őket! Küldjétek el ti is a saját borítóterveiteket!

...
Nagy

Borítópornó: Marc-Uwe Kling – QualityLand

Egy rózsaszín, delfinalakú vibrátort tart egy robotkéz a könyborítón: Oláh Gáborral beszélgettünk Marc-Uwe Kling nem túl távoli jövőben játszódó QualityLand című könyvének provokatív borítójáról.

...
Hírek

Így készülnek a romantikus regények borítói

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Új podcastunk címe Ezt senki nem mondta!, a meghívott írókkal Ott Anna beszélget a gyereknevelés és az alkotás kapcsolatáról. A negyedik rész vendége Oltai Kata.

...
Nagy

„Miért kéne egy írónak apolitikusnak lennie?” – színészek és rendezők Csurka István drámáiról

90 éve született Csurka István. Ebből az alkalomból olyan színészekkel és rendezőkkel beszélgettünk, akik szerepeltek a színdarabjaiban és/vagy rendeztek tőle valamit. Andrási Attila, Koncz Gábor és Szilágyi Tibor válaszai.

Szerzőink

...
Könyves Magazin

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

...
Sándor Anna

Kitakarja a politikus a szépírót? Elővettük Csurka István drámáit [Csurka 90]

...
Sándor Anna

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt