Megjelent a századik Helikon Zsebkönyv

Megjelent a századik Helikon Zsebkönyv

Századik kötetéhez érkezett a Helikon Zsebkönyvek sorozata. A jubileumot kapásból négy új kötettel ünnepli a kiadó.

ro | 2021. március 30. |

2013-ban egy mindenki számára megfizethető, alapműveltségi könyvtárat vizionáltak a Helikon Kiadó munkatársai. Ezzel a szándékkal indult útjára hat évvel ezelőtt, 2015 márciusában a Helikon Zsebkönyvek. Azóta megannyi világirodalmi klasszikust, fontos magyar művet, illetve filozófiai munkát jelentetett meg a kiadó ebben a formátumban.

2015-ben még havonta hármasával jelentek meg a kötetek, később ez a tempó mérséklődött, de a sorozat rajongói így is évről évre 10–15 könyvvel bővíthették saját zsebkönyvtárukat. Az idén minden eddiginél nagyobb lendületben van a sorozat: 2021-ben közel húsz új cím válik elérhetővé, köztük olyan szerzők művei, mint George Orwell, Rudyard Kipling, Kurt Vonnegut, Kazuo Ishiguro vagy Albert Camus.

-

A különleges jubileumot négy könyvvel is megünnepeli a kiadó: már a 99. és a 101-102. könyvek is különlegesek lesznek valamiért. Simon Márton 99 magyar vers című válogatása és a jubileumi kötet, Weöres Sándor Füves könyve már kapható, amelyeket még áprilisban követ Rudyard Kipling klasszikusa, A dzsungel könyve, két kötetre bontva.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Helikon Zsebkönyvek 50 - Zakózsebben az irodalom

...

Így készült az 50 legszebb zsebkönyv

...

Zsebkönyvben jön három korai Salinger-novella

Kiemeltek
...

Fehér Renátó: Nem vagyok jó irodalom

Most elolvashatod, hogyan emlékezett meg Fehér Renátó James Joyce csillagos egéről.

...

Ki lesz 2025 legjobb elsőkönyvese? – eddig lehet nevezni a 11. Margó-díjra

A győztes az elismerés mellé egymillió forintot kap, valamint a Bookline 15 millió forint értékű médiakampánnyal segíti a könyv népszerűsítését.

...

Kiss Tibor Noé: Szeretni lehet, de felejteni nem

Kiss Tibor Noét kérdeztük honvágyról, személyességről és erőszakról, de nem kerültük ki a transzneműség témáját sem. Interjú.

A hét könyve
Kritika
Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ
Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Izgalmas forma, felejthetetlen történet: Török Ábel második prózakötete elcsendesíti az olvasóját. A harmadik ég a hét könyve. 

Felültünk az Ithaka IC-re, hogy Ulysses és a szabadság nyomába eredjünk

Felültünk az Ithaka IC-re, hogy Ulysses és a szabadság nyomába eredjünk

Szabadság, irodalom, közösség és tomboló nyár – röviden így lehetne összefoglalni a Bloomsday Fesztiválon begyűjtött élményeket.

Szerzőink

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Az utolsó nagy felfedezés az óceánok mélyére visz – 5 érdekesség David Attenborough Óceán című könyvéből

Gyerekirodalom
...

Bibók Bea tanácsait minden szülőnek hallani kell: így lesz teljes a gyerek nyara

Minél több aktív szórakozás a szabadban!

...

Egy mesekönyv, amiben a zöldségek a főszereplők – olvass bele! 

Megjelent Bakó Eszter Zöldségmesék című kötete. 

...

Mi történne a pumafiúval, ha nem lennének barátai? Itt van a Woodwalkers ifjúsági fantasy új része! 

Olvass bele!

Hírek
...

A szobrot lefejezték, de a könyvek itt maradnak: két alapmű érzékeny férfiakról

...

A Bogyó és Babóca hetedjére is meghódítja a mozikat

...

A ChatGPT nem a barátod, de van, aki már így érzi

...

Te meg tudod fejteni Cholnoky Jenő titkosírással írt szerelmes levelét?

...

Ha szeretsz titokban olvasni, tetszeni fog ez az ötlet

...

Te is megvetted ezt a könyvet? Hibásan került a nyomdába