Nem pont úgy alakult a Trónok harca vége, ahogy Martin elképzelte

Nem pont úgy alakult a Trónok harca vége, ahogy Martin elképzelte

Szinte példa nélküli, hogy az elégedetlen rajongók petíciót indítsanak egy sorozatévad újraforgatásáért, két éve viszont pont ez történt a Trónok harcával, most pedig kiderült, hogy az író, George R. R. Martin sem volt elragadtatva a befejezéstől.

ro | 2021. június 28. |

Már tíz éve tudjuk, hogy közeleg a tél, az HBO ugyanis 2011-ben kezdte el vetíteni a Trónok harcát, amely azóta a tömeg- és popkultúra kirobbanthatatlan darabja, ezért is fájt sok rajongónak a befejező nyolcadik évad, amivel annyira elégedetlenek voltak sokan, hogy még aláírásgyűjtés is indult az újraforgatásért. „Visszatérő érv, hogy a sorozat akkor romlott el, amikor "lehagyta" a könyveket, és az alkotók már nem tudtak a Martin-féle alapanyagból dolgozni” – írtuk évfordulós cikkünkben, és ezt a nézetet mintha maga az író is osztaná.

George R. R. Martin egy interjúban most felidézte, hogy amikor elindult a tévésorozat, akkor már négy könyve megjelent A tűz és jég dala-ciklusban, és az ötödik pont 2011-ben jött ki. Öt könyvvel tehát a tévések előtt járt, ezek ráadásul saját bevallása szerint is gigantikus könyvek voltak, épp emiatt álmában sem jutott eszébe, hogy a sorozatkészítők utolérik majd (mármint a könyveket), és le is hagyják. Pedig pontosan ez történt. Amíg tartott a sorozat, Martin mindössze egyetlen könyvet tudott megjelentetni (ez volt a Sárkányok tánca), és a hatodik részt évek óta írja, bár mostanában azt hangoztatja, hogy nagyon jól halad vele.

Hírlevél feliratkozás

Mindenesetre Martin most azt mondta, hogy amikor a sorozatkészítők kifogytak az eredeti szövegből (azaz már nem volt több regény, amit feldolgozhattak volna), akkor ő érezte, hogy a tévések más irányba indulnak el. „Még mindig dolgozom a könyvön, és ha megjelenik, majd meglátják, az én befejezésemet” – húzta el a mézesmadzagot Martin.

Az elvonási tünetektől szenvedők addig is vigasztalódhatnak a House of the Dragon előzménysorozattal, amelynek első évadát várhatóan 2022-ben mutatja be az HBO. Az egyetlen intő jel, hogy ennek fejlesztésében Martin ismét részt vesz, ami elég sok kérdést felvet azzal kapcsolatban, hogy akkor mikor marad ideje befejezni a régóta várt hatodik könyvet.

Forrás: Deadline

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Megérkeztek a Trónok harca előzménysorozat első képei

A House of the Dragon George R. R. Martin Tűz és vér című regényén alapul, és 300 évvel a Trónok harca eseményei előtt játszódik majd. A cselekmény a Targaryen-ház felemelkedését és bukását követi majd nyomon, és várhatóan 2022-ban kerül a képernyőkre.

...
Hírek

Broadway előadás készül a Trónok harcából

George R.R. Martin a Trónok harca színházi adaptációján dolgozik. Az előadást 2023-ban mutatnák be a New York-i Broadwayen és a londoni West Enden. 

...
Beleolvasó

A Trónok harca készítésének hivatalos, vágatlan és hihetetlen története

A több mint 50 exkluzív interjún és a szerző forgatási élményein alapuló Valar Morghulis a Trónok harca kulisszatitkaiba enged bepillantást. Olvass bele! 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Legendás, ismeretlen, regényes, sétálós – 10+1 új könyv a 150 éves Budapestről

Budapest 150 éves születésnapján a város sokszínűségét és sokféleségét hangsúlyozva válogattunk össze róla szóló, (egy kivételével) friss kiadású könyveket. Vessz el az ismeretlen ismerős Budapesten!

...
Zöld

A hagyománytisztelet egy iszonyú gyorsan változó világban öngyilkos stratégia

Az ember vége, a természet esélye című új könyve apropóján Jordán Ferencet népességcsökkentésről, az ember rendmániájáról, visszavadításról, hibás fókuszról és a kötet zavarba ejtő címéről is kérdeztük. Interjú.

...
Zöld

Mennyi bort ittak Kolumbusz matrózai egy nap alatt?

Kitől szerzett Thomas Jefferson tokajit, és miként lendítette fel a borospohárbizniszt Jackie Kennedy? Kupa Enikő és Kovács Tibor Borgőzös évszázadok című könyvének kóstolóval egybekötött bemutatóján törpebirkákról és pillangókról is szó esett, megtudtuk továbbá, mit adtak a borisszáknak a németalföldiek.

ADVENT
...
Könyves Advent

Mister Morrsion állatlexikona megmutatja milyen változatos és gyönyörű az élővilág

A Mágikus állatok iskolája rajongói számára igazi csemege Mister Morrison állatlexikona, melyben minden tudnivalót összeszed az egyes állatokról. Olvass bele!

...
Könyves Advent

Megható, varázslatos, vicces – 10 karácsonyi gyerekkönyv az adventi hangolódáshoz

Karácsonyhoz közeledve 10 olyan gyerekkönyvet ajánlunk, melyek valamilyen módon kötődnek a kicsik által várva várt ünnephez.  

...
Könyves Advent

A Barátnőm, Anne Frank életigenlő memoár a veszteségről és a túlélésről

A kis Hannah Amszterdamban köt barátságot Anne Frankkal. Aztán 1942 júniusában, az egyre erősödő antiszemitizmus idején szétválasztják őket. Hannah Pick-Goslar szeretetteljes portréja a barátságról, a reményről és a bátorságról is szól. Olvass bele!

SZÓRAKOZÁS
...
Szórakozás

Ferencvárosi barátságok, foci, klánok ‒ ilyen volt az első pesti Sántakutya-est

A zalai Margófeszt egyik népszerű programja, a Sántakutya megérkezett Budapestre is. Az első storytelling-est, a Ferencvárosi koktélsztorik során Bezerics Dániel vendéglátós, Nagy József újságíró és Gerzsenyi Bettika improvizációs színész, ex-videotékás mesélt arról, mi minden köti őket a IX. kerülethez.

...
Szórakozás

Bodó Viktor Szentivánéjén a legnyomasztóbb rémálmaink kísértenek

A rendező Shakespeare egyik klasszikusát alapul véve készített egyszerre nagyon szórakoztató, mégis akut látleletet a mindennapjainkról. Az Örkényben bemutatott, rehabon játszódó darab egy percre nem ereszti el a nézőt: sem a vicces őrület, sem a torokszorító pillanatok közepette.

...
Szórakozás

Britney Spears memoárja rákényszeríti a médiát, hogy szembenézzen saját, ordító szexizmusával

A bennem lévő nő című könyvében a pop hercegnője végre maga meséli el a történetét, mások róla szóló fals narratívái helyett. 

Még több olvasnivaló
...
Kritika

Hűség a felejtésben: a táborokba zárt japánok sorsa nem csak amerikai történet

Julie Otsuka a saját családja történetét is beleírta debütregényébe, amiben a második világháború során internálótáborokba zárt amerikai japánokról mesélt. Az Amikor isten volt a császár a hét könyve.

...
Nagy

Jeneva Rose: Ezek a nők megállás nélkül hazudnak a gyilkosság után

Az Egyikünk meg fog halni öt nő szemszögéből meséli egy kisvárosi gyilkosság történetét. Interjúnkban íróvá válásról, a kiadókkal vívott csatáiról, álnévről és a szerzők közösségi médiában betöltött szerepéről beszélgettünk Jeneva Rose-zal.

...
Panodyssey

Deres Kornélia: Irodalom és abúzus

Kérdésem az, hogy miért nincs a hazai irodalomi közegnek egészséges önvédelmi képessége? Hogy lehet az, hogy valaki, akinek az erőszakos viselkedéséről tömegek tudnak, gond nélkül menetel előre, sőt, mintha egyenesen pozitív kapcsolat volna az agresszió és a szakmai siker között?

A hét könyve
Kritika
Hűség a felejtésben: a táborokba zárt japánok sorsa nem csak amerikai történet
...
Kritika

Pusztán attól, hogy valaki anya lesz, nem válik varázsütésre jó emberré

A norvég Lars Svisdal regénye a generációk közötti szakadékot érzékelteti, miközben egy felnőtté válás története is. Láthatóvá válik benne, hogy a jóléti társadalmak is küzdenek a maguk démonaival.

...
Nagy

Andrés Neuman: Amikor gyászolsz, az otthonod is beleremeg

Az argentin-spanyol szerzővel a Magunknak mondjuk apropóján beszéltünk mások mellett katonai diktatúráról, az anyanyelv különös elvesztéséről, a regénye valódi főszereplőjéről és arról is, mi a közös a gyászban és a száműzetésben. Interjú.

Szerzőink

...
Sándor Anna

Hűség a felejtésben: a táborokba zárt japánok sorsa nem csak amerikai történet

...
Kolozsi Orsolya

Pusztán attól, hogy valaki anya lesz, nem válik varázsütésre jó emberré

...
Sándor Anna

Ungváry: Mindszenty helyett igazi példaképeket is találhatna az emlékezetpolitika