George R.R. Martin már nem ígérget, de jól halad az új könyvével

George R.R. Martin már nem ígérget, de jól halad az új könyvével

A karantént kihasználva George R.R. Martin jó sokat dolgozott a The Winds of Winter című könyvön, és az idei évét is valószínűleg még erre szánja.

ro | 2021. február 05. |

2020 a többség számára valószínűleg katasztrofális emlék marad, nem úgy George R.R. Martinnak, aki a járvány miatti leállást kihasználva beváltotta sokat hangoztatott ígéretét, és végre igazán nekiállt A tűz és jég dala-ciklus (lánykori nevén: a Trónok harca-sorozat) hatodik könyvének.

Martin a blogján azt írta, hogy tavaly több száz oldalt írt a The Winds of Winter című sztoriból, és ez volt a legjobb éve, amióta a kéziratot elkezdte. Különösebb magyarázata neki sincs, talán az elszigeteltség segített, vagy egyszerűen csak jó periódusban volt. Nagyon viszont még nem kell örülni, mert saját bevallása szerint is több száz oldal megírása vár még rá, a 2021-es évét erre szánja.

Rutinosan viszont már nem jósolgat, hogy vajon mikor fogja befejezni – azt mondja, amikor a múltban megtette, mindig jött egy troll (Martin megfogalmazásában: egy seggfej az interneten), aki ezt ígéretnek vette, és aztán meg alig várta, hogy keresztre feszítse az írót, amiért nem tartja a saját határidejét. 

Martinnal kapcsolatban viszonylag friss hír még, hogy az HBO-nál állítólag már dolgoznak egy újabb Trónok harca-előzménytörténeten.

Forrás: EW

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

George R.R. Martin keze alatt sistereg a klaviatúra

George R.R. Martin nem győzi bizonygatni, milyen sokat dolgozik A tűz és jég dala hatodik részén, ezzel együtt próbálja csitítani a kedélyeket és főleg a türelmetlen rajongókat.

...

Ha George R.R. Martin nem vigyáz, könnyen egy új-zélandi kunyhóban találhatja magát

...

George R.R. Martin: Fontos különbségek lesznek a sorozat és a könyv között

Olvass!
...

Egy kiégett magyar értelmiségi Olaszországban – Olvass bele Péterfy Gergely új regényébe!

Péterfy Gergely új regénye Olaszország keserédes világát tárja fel egy kiégett értelmiségi szemén keresztül. Olvass bele! 

...

Egy egynapos baba, egy eltűnt anya és egy kapcsolat, amire nincs szó: Olvass bele a Trutyi című regénybe!

Hogyan alakulnak ki újfajta kötődések ott, ahol a klasszikus családi struktúrák nem működnek?

...

Három kutató és egy magyar felfedezés a jeges sarkvidéken – Olvass bele A csillagtudósok című regénybe!

Vetle Lid Larssen regényét valós történelmi események ihlették.

Hírek
...

Meghalt Scherer Péter

...

Szakadék tátong a szülők és gyerekek generációja között? Steigervald Krisztián szerint van kiút!

...

Zborai Krisztina focis krimije nyerte a Prae Kiadó krimipályázatát

...

AI-könyvek a könyvesboltokban? Megszólalt a Barnes & Noble vezérigazgatója

...

Matt Damon az Odüsszeiáról: Ez volt a legnehezebb film, amit valaha forgattam

...

Máris távozik a Harry Potter-sorozat egyik színésze