Egy új könyv szerint Donald Trumpot a KGB nevelgette

Megdöbbentő teóriával állt elő egy korábbi orosz ügynök, Jurij Svec (Yuri Shvets) Donald Trumppal kapcsolatban: egy új könyvben, amelynek címe  American Kompromat,  nem kevesebbet állít, mint hogy Trumpot négy évtizeden át nevelgette a KGB, és teljesen az oroszok befolyása alatt állt.

fk | 2021. február 02. |

A témáról Craig Unger újságíró írt könyvet (a House of Trump, House of Putin szerzője), aki Jurij Svecen kívül több más forrást is megszólaltatott a kötetében, bár a kulcsfigura egyértelműen a 67 éves ex-ügynök. A volt KGB-s mellett CIA-sekkel, FBI-osokkal, ügyészekkel is beszélgetett a botránykönyvben, amely a napokban jelent meg és jelentős visszhangja volt az egész világon.

Unger könyve szerint a KGB azután kezdett érdeklődést mutatni Donald Trump iránt, amikor először megházasodott, és feleségül vette a Csehszlovákiából származó Ivanát. Ezután kezdték megfigyelni őt. Három évvel később történt Trump első nagy ingatlanbiznisze, az újonnan szerzett hoteljébe pedig már egy orosz származású üzletembertől, Szemjon Kiszlintől vásárolta meg a televíziókat, 200 olyan készüléket, amelyeken a szovjet adást is lehetett nézni. Trump először 1987-ben járt Moszkvában, valamint Szentpéterváron. Svec szerint a KGB ügynökei akkor már javában hízelegtek neki, és erősen sugallták, hogy foglalkoznia kellene politikával. Ekkor már jó ideje megfigyelték őt, a személyiségét pedig pont megfelelőnek találták, ahhoz, hogy befolyásolni lehessen. Egy évvel később Trump már interjúkban utalgatott rá, hogy indulna az amerikai elnökválasztáson, bár akkor még nem tette.

Hogy Trump valamilyen formában orosz befolyás alatt állhat, az már elnöksége alatt is többször felmerült: Oroszország beavatkozott a 2016-os amerikai választásokba, hogy segítsen Trump megválasztásában, és állítólag a kampány alatt több társa is kommunikált az orosz hírszerzéssel. Többek közt ezért is ütött most nagyot Craig Unger könyve, ami egészen részletesen tárja fel Trump és a KGB viszonyát.

Forrás: Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Egy sebezhető Amerika képével vitte el a showt a 22 éves költő az elnöki beiktatáson

A 22 éves Amanda Gorman tegnap felolvasta The Hill We Climb című versét, amitől kis túlzással felrobbant az internet. Megmutatjuk!

...
Nagy

5+1 filmajánló az amerikai elnökválasztáshoz

Amerika választ, úgyhogy mi is választottunk 5+1 filmet nektek az amerikai politika tárgykörében.

...
Nagy

Hét könyv, ami megmutatja, miért fontos az amerikai elnökválasztás

Ma tartják az Egyesült Államokban az elnökválasztást: Joe Biden és Donald Trump küzd meg ma az elnöki címért. Olyan könyveket ajánlunk, amelyek segítségével jobban megérthetjük, mi is zajlik a Fehér Házban, és mit jelent amerikai elnöknek lenni.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

...
Nagy

A hetvenes évek olvasótáborai szabadpolcok voltak egy puhuló diktatúrában

Hallottál már az olvasótáborokról? Egy egykori táborvezető és az Arcanum segítségével utánajártunk a hetvenes években indult mozgalomnak, és egy egészen különleges, szabadságra nevelő kezdeményezést találtunk.

Szerzőink

...
ko

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

...
Könyves Magazin

Karrierista nők: divathóbort vagy gazdasági kényszer? [Budapesti nők]

...
hhz

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Polc

A háromtest-probléma nyomasztó történelemkönyv a jövőről

...

Szeretnék-e Murakami Haruki szomszédja lenni?

...

A Nagy Svájci: eszelős vágy, hazugságok és a traumaipar görbe tükre

...

Tove Ditlevsen önéletrajzi trilógiája gyógyszerfüggésről, abortuszokról, íróvá válásról mesél

...
A hét könyve
Kritika
Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe
...
Kritika

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

A másik ember belénk ívódott nyomairól szól a svéd Ia Genberg Részletek című regénye, melynek elbeszélője az életében fontos emberek közül négyet emel ki, és mutatja be velük való múlhatatlan kapcsolatát.  

Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.