A Gyűrűk Ura lehet az új Trónok harca?

A Gyűrűk Ura lehet az új Trónok harca?

.konyvesblog. | 2019. szeptember 27. |

A tévés producerek az elmúlt években megszállottan keresték azt az alapanyagot, ami a sorozatgyártásban betöltheti a Trónok harca utáni űrt. Talán nem annyira meglepő, hogy mindezt egy másik nagy, univerzumépítő műben vélték megtalálni. Az Amazon még 2017-ben szerezte meg a jogot arra, hogy sorozatot forgasson Tolkien kultikus művéből (ami magában foglal majd egy spin-offot is). A szerződés szerint a forgatásnak két éven belül el kell kezdődnie, és a legutóbbi hírek szerint idén novemberben el is fog startolni. Kezdetben mindenki azzal számolt, hogy a sorozatot már 2020-ben elkezdhetik vetíteni az Amazon Prime Videón, de Jennifer Salke az Amazontól nem olyan rég inkább a 2021-et lengette be.

Nem használhatják Tolkien könyvének cselekményét az új A Gyűrűk Ura-sorozathoz

Erős megkötéseknek kell megfelelnie az Amazon új A Gyűrűk Ura-feldolgozásának, mert Tolkien örökösei nem engedélyezték, hogy felhasználják a könyvek cselekményének nagy részét. A sorozat így várhatóan nagyban el fog térni Peter Jackson korábbi Oscar-díjas filmjeitől. 2017 novemberében az Amazon a 250 millió dolláros ajánlatával megnyerte a jogot, hogy sorozatot készíthessen A Gyűrűk Urábó l.

Az már biztos, hogy az első két epizódot J.A. Bayona (Jurassic World: Bukott birodalom) fogja rendezni, és a lehetséges színészek között emlegetik Markella Kavenagh-t és Will Poultert. Ami egészen biztos, hogy Peter Jackson nyomában haladva A Gyűrűk Ura-sorozatot is Új-Zélandon fogják forgatni. A cselekményről egyelőre kevés információt csepegtet az Amazon, viszont időben mindenképp megelőzi majd mindazt, amit A hobbitból és A Gyűrűk Urából már tudunk. Ugyanakkor azt már Bayona is megerősítette, hogy a történet a Másodkorban fog játszódni.

Forrás: techadvisor

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.