A honfoglalók között kalandozik Berg Judit két kis dínója

A honfoglalók között kalandozik Berg Judit két kis dínója

Berg Judit Két kis dínó sorozata hosszú évek óta a kisiskolások nagy kedvence: a két bolondos dinoszaurusz, Nyamm és Trikó hamar belopták magukat az ovisok és kisiskolások szívébe hiszen pont olyanok, mint ők: kíváncsiak, szeleburdik és kotnyelesek. Kalandjaik során a történelem különböző, meghatározó szakaszaiba utaznak, ahol persze mindent felforgatnak és átrendeznek. Olvass bele legújabb kalandjukba!

Könyves Magazin | 2021. június 25. |

A két kis dínó, Nyamm és Trikó járt már a zsírkréta-korban, Budapesten, Krétán, Amerikában Kolombusz Kristóffal és a középkorban is, ezúttal pedig a honfoglaló magyarok közé érkeznek. A kötetben találkozhatunk Árpáddal és a hét vezérrel, megismerkedünk a hiedelem- és mondavilággal: Emese álmával, Csaba királyfi legendájával... Megtudjuk, hogyan éltek, hol aludtak, miket ettek a honfoglaló magyarok, mindezt mesés, vicces köntösben, izgalmas történetbe ágyazva.

Berg Judit
Két kis dínó és a honfoglalás
Pagony, 2021, 165 oldal
-

A könyv két olyan műfajt egyesít, melyek önmagukban is hatalmas népszerűségnek örvendenek: a meseregényt és a játékos ismeretterjesztést. Arról nem is beszélve, hogy a főszereplői dinoszauruszok, ami azonnal érdekessé teszi minden gyerek számára. Ha az ovis és kisiskolás korosztállyal szeretnénk megismertetni történelmi korszakokat akkor a legfontosabb szempont, hogy szinte észre se vegyék, hogy új ismeretekre tesznek épp szert. Berg Judit új meseregénye ebben segít sok izgalommal és humorral.

Itt megismerhetitek a teljes Két kis dínó-sorozatot!

Berg Judit: Két kis dínó és a honfoglalás

Szia! Olyan régről ismerjük már egymást, hogy talán nem is kell bemutatkoznom. Ugye nem felejtettél el? Trikó vagyok, a világ legkisebb krónikása, egyesek szerint króniceratopsz, mert triceratopsz létemre minden kalandot feljegyzek. Márpedig kalandból mindig jut bőven! Ha pedig véletlenül nem történne semmi, akkor a legjobb barátom, Nyamm úgyis gondoskodik egy kis izgalomról.

A békés erdőben például biztosan rátámad a vaddínókra, úgy értve, vaddisznókra, a knósszoszi palota labirintusában feltétlenül meg akarta keresni a miniszauruszt, mármint a Minótauruszt, Kolumbusz hajóján pedig alig várta, hogy megharaphassa a ránk támadó kalózok bokáját. 

Gondolom, te is észrevetted már, hogy nem a szelídsége miatt barátkozom vele!

Persze nincs miért csodálkozni, hiszen Nyamm tirex, a legvérengzőbb fajtából, és egyedül azért nem menekül előle pánikszerűen mindenki, mert semmivel sem nagyobb egy mobiltelefonnál. Sőt, az újabb fajta, nagy méretű okostelefonoknál mindketten kisebbek vagyunk. Kisebbek, de nem butábbak! Mert dínó létünkre nagyon is sokat tudunk a világról!

Legutóbb például segítettünk Kolumbusz Kristófnak felfedezni Amerikát. Igaz, ő végig abba a hitben volt, hogy India keleti partjait találta meg, de mi attól még tudtuk, hogy az Újvilágban kötöttünk ki, ahol majd ötszáz év múlva feltalálják a hamburgert, Szuperment és a Csillagok háborúját. Csak győzzük kivárni!

Addig viszont újabb kalandokra vágytunk, ezért ott hagytuk Kolumbuszt, gyorsan kerestünk egy vulkánt és a kráterbe kiáltottuk a kívánságunkat. Biztos emlékszel, miért: minden vulkán képes egy kívánság teljesítésére. Szerencsére ezt kevesen tudják, ezért a legtöbb vulkánt még nem használták el, így egész jól lehet a segítségükkel a világban.

Mivel elegünk lett a csupaszlábúak állandó ellenségeskedéséből, kapzsiságából és gonoszkodásából, Nyamm ráadásul ráunt a hajókra is, 

olyan helyre akartunk menni, ahol béke és szövetség honol az emberek között, nincsenek hullámok és döcögős járművek, inkább lovak, szép erdők és vadászat.

Gondolhatod, a vadászat nem az én kérésem volt, én beértem volna két zacskó gumicukorral, de Nyamm ragaszkodott ahhoz, hogy legyen az új kalandjaink helyszínén vér, friss hús és lövöldözés is. Ja, és mivel első csupaszlábú barátunk, Matyi Magyarországon lakik, azt is kértük, hogy lassan jussunk vissza a Kárpát-medencébe.

Amikor belekiáltottuk a vulkánba a kívánságunkat, szokás szerint forogni kezdett velünk a világ, hogy aztán éhesen és kimerülten egy teljesen új vidéken, sosem látott csupaszlábúak között térjünk magunkhoz. Ahogy körülnéztünk, rengeteg lovat, sátrat, juhot és fegyveres katonát láttunk.

A csupaszlábúak íjakkal, nyilakkal és lándzsákkal voltak felszerelve, fejükön hegyes, prémmel szegélyezett nemezföveg, lovaikon csudaszép lószerszám, övtáskájukon, amiről később megtudtuk, hogy tarsolynak hívják, aranyozott-ezüstözött díszítés.

Elég tapasztalt utazók voltunk már ahhoz, hogy rögtön rájöjjünk: akárhová kerültünk is, teljesen fölösleges internetet és wifi-hálózatot keresnünk, mert már megint, vagyis még mindig a régmúlt időkben járunk. Az volt csak a kérdés, hogy mikor és hol? Amerikát 1492-ben fedeztük fel, ahhoz képest korábbra vagy későbbre csöppentünk az időben? Kik ezek a fegyveresek, akik olyan vidáman jönnek-mennek a sátraik között?

Mivel az utazástól hangosan korgott mindkettőnk gyomra, azonnal felkerekedtünk, hogy gyorsan szerezzünk egy kis harapnivalót. Mert tapasztalt időutazók lévén azt is kitanultuk már, hogy korgó gyomorral csak bajba kerülhet az ember. Meg a dínó. Még a legkisebb is.

Kapcsolódó cikkek
...
Beleolvasó

Mi is jellemezhetné jobban a tizenéveseket, mint a Rómeó és Júlia?

Olvass bele a Tilos az Á Könyvek Regényes Shakespeare sorozatának első kötetetébe, ami a Rómeó és Júlia és a Makrancos Kata történetét meséli el.

...
Beleolvasó

Kiss Judit Ágnes: Kórház az osztályteremben

Mit jelent a család, és mit a szabadság 1956-ban? Erre keresi a választ Pagony Abszolút Töri sorozatának új kötete, Kiss Judit Ágnes  kamaszoknak szóló regénye. Mutatunk belőle egy részletet!

...
Beleolvasó

Csak ezt a szerdát kell még kibírni valahogy

Wéber Anikó új regényét, az Örökszerdát a tavaly tavaszi karanténidőszak ihlette, amikor minden nap egyformának tűnt, mintha megállt volna az idő. Olvass bele!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

SZÓRAKOZÁS
...
Szórakozás

A legújabb Bűn és bűnhődés egyelőre nehezen találja az irányt

Dosztojevszkij nagy klasszikusát, a Bűn és bűnhődést Gáspár Ildikó adaptálta színpadra az Örkényben. Vannak erős pillanatai, mégis hiányérzetünk maradt.

...
Szórakozás

Most vagy soha! – Petőfi Sándorból hiányzik a nagypöcs-energia

Ápolt arcszőrzetek, tengernyi sár és pompás díszletek. Lóth Balázs Petőfi-filmje klasszicista képregénydramaturgiát követve mondja fel március 15. történetét, de esélyt sem ad arra, hogy azonosuljunk a hőseivel.

...
Szórakozás

Az Oscar-díjas American Fiction beavat egy bonyolult gyászfolyamat részleteibe

Cord Jefferson első játékfilmje nyerte a legjobb adaptált forgatókönyv kategória Oscarját. Utánajártunk, melyik regény volt az alapanyaga, és eláruljuk, hogy tetszett nekünk a Magyarországon egyelőre csak a Prime Video kínálatában elérhető mozi.

Gyerekirodalom
...
Gyerekirodalom

Orczy Mimi ezúttal Párizsban nyomoz egy eltűnt műkincs után – Olvass bele!

Folytatódik Ruff Orsolya kalandregénye, melyben a tűzrőlpattant báró Orczy Miminek egy francia bűntényt és eltűnést kell felderítenie.

...
Gyerekirodalom

Elhunyt a Babar könyvek szerzője

Laurent de Brunhoff festő és mesemondó, aki Babarról, az elefántkirályról szóló képeskönyvsorozattal lett híres, 98 éves volt.

...
Gyerekirodalom

10 nyuszis mesekönyv húsvétra és azon túl

Az édes tapsifülesek kiskorú rajongóinak és szüleiknek élő nyuszi helyett inkább gyönyörű gyerekkönyveket ajánlunk.

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet! Podcastunkban mi megtesszük!

Ha már akadtál ki könyvborítón, ha csomagoltad már újságba a regényedet, akkor hallgasd meg ezt a podcastot, amiben bemutatjuk, mennyi szempontot kell figyelembe venni a tervezéskor. 

...
Nagy

#BookTok: Megmentheti a TikTok az olvasást?

A TikTokon létrejött könyves közösségek világszerte határozzák meg a fiatalok olvasási szokásait. A #BookTok címkével ellátott videókban elsősorban lányok és fiatal nők osztják meg olvasmányélményeiket, és mostanra már a könyvpiacra is kimutatható hatással vannak.

Szerzőink

...
Valuska László

Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet! Podcastunkban mi megtesszük!

...
Vass Norbert

„Miért kéne egy írónak apolitikusnak lennie?” – színészek és rendezők Csurka István drámáiról

...
Könyves Magazin

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Polc

Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez

...

Denene Millner két anya és egy lány sorsán keresztül számol le a tökéletes nő mítoszával

...

Alan Moore tálalásában a képregényiparnak átható ondószaga van

...

Terézanyut felfalta és megemésztette Kovácsné

...
Hírek
...
Szórakozás

Izgalmas zenei felfedezésekkel vár a Budapest Ritmo

...
Beleolvasó

Erdős Virág verseiben nem válik szét a közélet és a magánélet ‒ Olvass bele!

...
Beleolvasó

Karin Smirnoff noirjában egy temetéssel válnak csak igazán sötétté a dolgok – Olvass bele!

...
Szórakozás

5 dolog, amiről jó, ha tudsz, mielőtt nézni kezded A háromtest-problémát

...
Hírek

Káprázatos lett az Álom luxuskivitelben gyémántokkal kirakott példánya

...
Hírek

Philip K. Dick egyik korai sci-fije új fordításban jelenik meg

...
Szórakozás

Nick Cave-dalok, Varró Dani-versek és Háy János-illusztrációk [PROGRAMAJÁNLÓ]

...
Szórakozás

Az éhezők viadala sztárja memoárban emlékszik vissza hat évtizedes pályafutására

...
Hírek

Megtalálták Kosztolányi Dezső első Byron-fordításának teljes kéziratát