Mindez úgy derült ki, hogy a New Yorker portrét írt a 81 éves irodalomkritikus, író és esszéista Delanyról, amihez meginterjúvolták Gaimant is, az író pedig megemlítette a projektet (a Prime viszont még nem erősítette meg). A brit szerző szerint Delany munkái olyanok, mintha tenne egy lépést a költészet felé, ez pedig nagyban inpirálta Gaimant például a Sandmanben.
Szép Eszter képregénykutatóval beszélgettünk Gaiman képregényéről, a netflixes sorozatról és a Sandman-világ szimbolikájáról. Spoileres kibeszélő.
A Nova 1968-ban jelent meg, és a cyberpunk korai előfutárának tartják. A cselekmény a távoli jövőben játszódik, ahol csillagközi birodalmak küzdenek az Illyrion nevű anyagért, ez ugyanis az űrutazás és a terraformálás alapja. Egy kapitány a csapatával veszélyes küldetésre indul, hogy egy nóvából szerezze meg az Illyriont.
A Nova gazdagon mozgatja a kultúrtörténeti rétegeket (Grál, Tarot stb.) és témákat, beszél az alkotási folyamat kihívásairól, rasszkérdésekről, ember és gép viszonyáról, elidegenedésről. A regényt jelölték Hugo-díjra, és Gaiman mellett olyan szerzőket inspirált, mint William Gibson és Octavia Butler (aki egy rövid ideig Delany írói műhelyébe is járt).
(CBR)