Francis Ford Coppola szerint az egyik leghíresebb filmje, A Keresztapa nem Marlon Brando Oscar-díjas alakítása, az erőszak, a remek történet vagy a genszterek ábrázolása miatt lett híres. Ehelyett a gyerekek ábrázolásában és az ételben látja a titkot.
A 85 éves rendező egy gasztronómiai podcastben beszélt arról, hogy
a filmet szerinte az olasz-amerikai kultúra autentikus megjelenítése tette igazán különlegessé.
A Keresztapa 1972-ben jelent meg, a Mario Puzo amerikai író 1969-es, azonos című könyvéből készült gengszterfilm máig a filmtörténet egyik leghíresebb alkotása.
Kit érdekelnek a genszterek? Elő a kajával és a gyerekekkel!
„Meg vagyok győződve arról, hogy A Keresztapa azért ért el olyan nagy sikert, mert az első gengszterfilm volt, amiben rengeteg gyerek szerepelt. A gengszterfilmekben általában nincsenek gyerekek. De mégis, egy olasz esküvőről van szó, mindenütt ott vannak” – mondta Coppola a podcastben.
A rendező felidézte, hogy az olasz-amerikai kultúra hiteles megjelenítése kiemelten fontos volt, ennek pedig alapvető eleme az étel. Coppola szerint még arra is figyeltek, hogy a receptek is minél autentikusabbak legyenek. Például hogy a jó paradicsomszósz titka a cukor – ahogy a filmben is elhangzik Clemenza és Michael Corleone elhíresült főzős jelenetében.
Az örök klasszikus
Joggal mondhatjuk, hogy A Keresztapa műfajt teremtett, máig a filmtörténet egyik leghíresebb és legfontosabb alkotása.
Viszont általában kevés szó esik a történet alapját adó regényről.
Több mint 20 millió példányszámban kelt el, 67 héten keresztül vezette a New York Times bestsellerlistáját. Ráadásul már a megjelenése előtt eladták a megfilmesítési jogait.
Két évvel ezelőtt az akkor 50 éves évforduló miatt részletesen kibeszéltük A Keresztapát:
Pár éve pedig egy minisorozat is készült a film forgatásáról. Itt pedig arról tudhatsz meg részleteket, Al Pacino hogyan élte meg a forgatásokat.