Keresztesi József verses meseregénye 2019-ben elnyerte a HUBBY Év Gyerekkönyve-díját. Egy klasszikus lovagi történettel van itt dolgunk, melyben a hős felkerekedik, hogy kiszabadítsa az elrabolt királylányt, igaz, ez esetben a gonosz nem más, mint az aljas Vérpuding, a királylány Csokisminyon, és a legkisebb fiú klasszikus szerepében pedig Csücsök, a Hős Kiflivég debütál. Természetesen sok-sok ételkalandon kell átevickélnie és -harcolnia magát, mire célba ér, így kalandokban és humoros fordulatokban sem szűkölködik a mese, amely nyomokban Puskint és Petőfit is tartalmaz. A verses kalandokat Horváth Ildi illusztrálta.
Nem lenne meglepő, ha sok kisgyerek Tóth Krisztina verseskötetéből hallott volna először az agutiról vagy a sisakos kazuárról. A művek nagyrészt távoli tájak jellegzetes állatait idézik meg: játékosak, humorosak és azonnali verstapadást okoznak. A képzeletbeli utazást persze kiválthatjuk egy igazi állatkerti kirándulással is, és könyvvel a kézben felkereshetjük a vombatot vagy a szurikátát, de a suliban és otthon is kikutathatjuk az élőhelyüket, ebben pedig Baranyai (b) András rajzai és térképei segítik az olvasót.
Az Apám kakasa tulajdonképpen kétféleképpen is olvasható, hiszen egyrészt egy klasszikus gyerekantológia, amely Nemes Nagy Ágnestől kezdve Kosztolányi Dezsőn át Weöres Sándorig tényleg nagyot merít a gyerekirodalmi lírából, közben viszont mindegyik műnek van egy párja, egy mai átirata, amely egyrészt ismerős (a motívumai, a zeneisége, a felépítése), mégis nagyon más. Lackfi János és Vörös István a nagy elődökhöz hűen, de egy modern környezetbe ágyazva gondolták és költötték újra a verseket, amelyek így izgalmas párost alkotnak az eredeti versekkel. A verseket (a régieket és az újakat) Molnár Jacqueline illusztrálta.
A nyitókép Molnár Jacqueline illusztrációja.