Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Magyar írók és költők segítik a hajléktalan embereket
A Könyvhajlék Aukció keretében neves magyar képzőművészek és írók ajánlanak fel fontos, értékes tárgyakat, ereklyéket a hajléktalan emberek megsegítésére.
Nők Lapja irodalmi díj: Tóth Krisztináé a legjobb magyar regény
A Nők Lapja tavaly iindította el a 100 legjobb könyv mozgalmat, melyben az elmúlt év legjobb könyveit keresik. Idén négy kategóriában adták át a legjobbaknak járó elismeréseket.
![Darvasi 60, A majom szeme, Az üvegbura, Bálint Ágnes 100 [Programajánló]](https://konyvesmagazin.hu/file/slides/2/29994/fe_580_320_uvegbura.jpg)
Darvasi 60, A majom szeme, Az üvegbura, Bálint Ágnes 100 [Programajánló]
Kimondott és elhallgatott családi történetek, Darvasi-születésnap, Európai Art Mozi Nap, zenés-verses est és Sylvia Plath-adaptáció a heti programajánlónkban.

Tóth Krisztina: Muszáj újra és újra elismételnünk a történeteket, hogy ne a világ ismételje meg őket körülöttünk
Be nem húzott nyakak címmel tartotta meg Tóth Krisztina az idei könyvfesztivál megnyitóját csütörtökön, beszédében többek közt az írók elleni támadásokról, az írástudók felelősségéről és a jelenleg zajló gazdasági, erkölcsi kataklizmákról is szót ejtett.
Szvetlana Alekszijevics: Az emberek akkor tudnak igazán élesen fogalmazni, amikor érzik az elmúlás közeledtét
Tóth Krisztina nyitotta meg a 27. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált, amelynek díszvendége idén Szvetlana Alekszijevics. A Nobel-díjas belarusz író a pódiumbeszélgetésen a nők történeteiről, az emlékezés természetéről és a hátrahagyott kéziratairól mesélt, de azt is elárulta, miért nem tud jelenleg kellő harciassággal írni.
PEN Translates: Tóth Krisztina Vonalkódja is a kiválasztottak között
Barcode címmel decemberben jelenik meg angolul Tóth Krisztina Vonalkód című kötete, amely most fontos irodalmi elismerésben részesült.

Tóth Krisztina kísértetiesen ismerős világot ábrázol a mindent leuraló Egység rendszeréről
Tóth Krisztina új regényében egy perverz és nárcisztikus főhős és egy kegyetlen és nárcisztikus politikai-társadalmi berendezkedés kerül párhuzamba. A mozaikos történetet az olvasónak kell felfejtenie, ahogy azt is, mi lehetett az a pont, ahol az egyszerű hétköznapok felett átvette az irányítást a gonosz banalitása, és a mindennapi életből disztópia lett. A majom szeme a hét könyve.