ÉLETÚT
Máté Gábor 1944-ben született Budapesten zsidó származású családban, majd 1956-ban rokonaival együtt vándorolt ki Kanadába, ahol először angol szakos bölcsészdiplomát szerzett, majd később elvégezte az orvosi egyetemet is. Ezek után több min két évtizeden át dolgozott családorvosként, majd foglalkozott haldoklókkal, illetve alkohol- és drogproblémákkal küzdő páciensekkel is. Könyveinek fő témája a gyerekkor és a gyerekkori traumák hatása a későbbiekre, elsősorban a fizikai betegségekre.
Dr. Máté Gábor a depresszió szorításában fordult először a terápia felé
Máté Gábornak mesélt Harry herceg arról, miért nem tartja magát áldozatnak
Máté Gábor a traumában rejlő bölcsességről tanít - ezúttal filmen
MUNKÁI
A test lázadása - Ismerd meg a stresszbetegségeket
A kötet arra hívja fel a figyelmet, milyen komoly károkat okozhat, ha elfojtjuk az érzelmeinket és nem vagyunk képesek megélni azokat. A rák, a szenvedélybetegségek, sőt, szinte minden krónikus egészségügyi probléma visszavezethető a gyerekkori traumákra, negatív élményeinkre. A világhírű tudós azt vallja, hogy a testi egészség nagyon szoros összefüggésben áll érzelmeinkkel, lelkiállapotunkkal, még akkor is, ha a modern orvostudomány erről nem vesz tudomást, és a lélek nélkül szeretné meggyógyítani a testet.
Bookline top50: Dr. Máté Gábor nyerte az augusztust
A sóvárgás démona - Ismerd meg a függőségeidet
Minden függőség, nemcsak a károsak (mint a dohányzás-, az alkohol- vagy a drogfüggőség), hanem a társadalmilag elismertek, mint amilyen például a munkamánia, olyan önmérgezés, mellyel aradox módon éppen enyhülést szeretnénk találni. Enyhülést a fájdalmainkra, a szenvedésre. Az addikciót szokatlan nézőpontból veszi szemügyre a szerző és példák sorával igazolja, hogy nem a génekben, hanem az átélt élményeinkben kell keresni függőségeink gyökereit.
Máté Gábor: A sóvárgás démona (videó)
Szétszórt elmék - A figyelemhiány zavar új gyógymódja
A kötetből kiderül, hogy a szerző magát is figyelemzavarosnak tartja, sőt az is, hogy mindhárom gyermekét ezzel a problémával diagnosztizálták. Ez a személyes kötődés indítja arra, hogy megvizsgálja ezt az egyre szélesebb rétegeket érintő problémát. Könyvében bebizonyítja, hogy nem örökletes eredetű eltérésről van szó, és azt is, hogy a károsodás minden esetben visszafordítható. Oka, hogy az érzelmek és a figyelem kontrolljáért felelős agyterületek nem alakultak ki gyermekkorban, de van esély a gyógyulásra.
Normális vagy - Trauma, betegség és gyógyulás mérgező világunkban (társszerző: Máté Dániel)
A szerző eddigi legátfogóbb könyvében a betegségek lelki okait és ezzel együtt a gyógyuláshoz vezető utat keresi. Arra is reagál, hogy az USA lakosságának hetven százaléka szed legalább egyféle, receptre kapható gyógyszert. Miért van ennyi krónikus beteg? A hagyományos orvoslással ellentétben nemcsak a fizikai tünetekre figyel, hanem a mögöttük álló traumákat igyekszik azonosítani. ha ezekkel számot tudunk vetni, meg is gyógyulhatunk, állítja.
A Normális vagy éles kritika mérgező világunkról: megbetegít minket és mégis elfogadjuk így
Dr. Máté Gábor könyve öt hete szerepel a New York Times bestseller listáján
Bookline top50: dr. Máté Gábor népszerűsége az év végén is töretlen